Silvester hasičom priniesol takmer 70 požiarov, momentálne zasahujú pri desiatkach udalostí

Hasiči absolvovali počas posledných 24 hodín takmer 110 výjazdov. Najčastejšie zasahovali    pri požiaroch – až 68 – krát, boli vyslaní k 22. technickým zásahom a 17. dopravným nehodám.

Najviac horelo v Nitrianskom (13 – krát), Trenčianskom (11 – krát), Trnavskom (10 – krát) a Košickom kraji (10 – krát), najmenej v okolí Prešova (5 – krát).

V súvislosti s požiarmi zapríčinenými zábavnou pyrotechnikou zasahujú hasiči v týchto chvíľach na takmer 40. miestach. Ide najmä o požiare na otvorenom priestranstve.

Po dvojročnej prestávke sa opäť rozbehla Slovensko-moravská hasičská liga

Ani jedna z najznámejších hasičských líg na Slovensku a Morave, Slovensko – moravská hasičská liga, sa …