Slovenská ligy v šesťdesiatkach /SLv60/ 2016 pozná svojich víťazov.

Slovenská ligy v šesťdesiatkach /SLv60/ 2016 pozná svojich víťazov. Na záverečnom kole v Spišskom Podhradí sa bojovalo o tituly do poslednej chvíle. Za účasti 45 pretekárov sa aj prepisovala tabuľka najlepších výkonov slovenského pretekára. V kategórii starších chlapcov: 12 rokov Tomáš Štinčík DHZ Svit 14,12 + 0.
Súťaž prenášal tím okolo Stana Staša a záznam si môžete pozrieť v archíve dobrovolnihasici alebo FireTV. Za propagáciu ďakujeme.

Na súťaži sa netradične ako prvá vyriešila kategória starších chlapcov. Umiestnenie 1. Marek Švajka DHZ ZŠ Šuňava 12,35+1,5s. 2. Tomáš Štinčík DHZ Svit 14,12+0s, 3.Kristián Kubačák DHZ Zákopčie Tarabov 15,76+0s. Ligový titul obhájil Marek Švajka pred Jakubom Fridmanom obaja DHZ ZŠ Šuňava. 3. miesto Radovan Nagy DHZ Svit.
Potom súťaž pokračovala obvyklým tempom. Kategória prípravka 1.miesto Rostislav Svrček SDH Raškovice,.2 miesto Martin Plaček DHZ Zákopčie Tarabov, 3.miesto Martin Ďurkáč ZŠ Podvysoká. Prvý krát sa kategória prípravka oceňovala aj v rámci SLv60. 1.miesto Martin Plaček DHZ Zákopčie Tarabov, 2. miesto Martin Ďurkáč DHZ Podvysoká, 3.miesto Filip Ferenc ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves.

V kategórii mladších dievčat to bolo napínavé do poslednej chvíle. Súťaž vyhrala Terézia Srognčíkova DHZ Púchov 14,41+1s, ale na päty jej riadne šľapali pretekárky z SDH Raškovice druhá Barbora Nytrová 14,28+1,5s, a tretia Bára Kotásková 14,50+1,5s. SLv60 po tretí krát vyhrala Terézia Srogončíková DHZ Púchov ktorá suverénne dominovala na všetkých kolách SLv60. Na druhom mieste skončila Bianka Ďurišová DHZ Spišská Teplica. Na 3.mieste sa umiestnila Simona Sečkárova DHZ Púchov. Tu by som ešte vyzdvihol Michaelu Petruškovú ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves, ktorú z medailových pozícii vyradila choroba v Púchove a vyvrtnutý členok deň pred súťažou. Držíme tejto talentovanej pretekárke palce v ďalšom ročniku SLv60.
Kategória mladších chlapcov sa rozhodla už na predposlednom kole v Púchove. No to nebránilo chlapcom ukázať kvalitné výkony. Na 1.mieste skončil Tomáš Kucej DHZ Púchov časom 13,45+1,5s. 2.miesto Michal Rerko ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves 14,33+1,5s. 3.miesto Ján Plaček DHZ Zákopčie Tarabov 17,38+1s. V SLv60 v kategórii mladších chlapcov na 1.mieste skončil Michal Rerko ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves, 2.mieste Tomáš Kucej DHZ Púchov, 3.miesto Michal Marton DHZ ZŠ Šuňava.
Najnapínavejšie súboje sa však odohrávali v kategórii starších dievčat. Víťazne nakoniec odišla Radka Červeňová

DHZ Spišská Teplica 12,71+0,5s. 2.miesto Ema Strelová ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves 12,52+1,5s. 3.miesto Anežka Svrčková SDH Raškovice 12,77+1,5s. Radka Červeňová sa stala víťazkou SLv60 a týmto víťazstvom zosadila z trónu doteraz dvojnásobnú víťazku SLv60 Emu Strelovú ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves. 3.miesto obsadila Kristína Strelová ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves.

Je dobojované. Na rozsiahle hodnotenie ligy bude v najbližších dosť času v najbližších dňoch. Tohtoročný ročník však bol určite posunom dopredu. Za kvalitné zorganizovanie jednotlivých kôl patrí hlboká úcta každému zo siedmich organizačných štábov. Napriek neprajníkom sme ukázali, že na Slovensku sme schopní zjednotiť sa a zorganizovať kvalitnú celoslovenskú súťaž. To je dobrá správa. Hasičský šport na Slovensku žije. Určite sa vidíme na Slovenskej lige v šesťdesiatkach 2017.