Slovenskí hasiči na FCC Czech – Jihlava 2017

V dňoch 14 – 15. júla 2017 sa v priestoroch letného kina v Jihlave uskutočnil 1. ročník medzinárodnej hasičskej súťaže s názvom Firefighter Combat Challenge Czech – Jihlava 2017.

Slovenských hasičov reprezentovali:

Vlastimil Tomovič – OR HaZZ Trnava
Marek Slivka – OR HaZZ Michalovce
Denis Daniel – HaZU Bratislava
Miloš Mačas – KR HaZZ Žilina
Peter Farkaš – OR HaZZ Lučenec
Peter Wojatschek – Falck Fire Services
Jozef Zsigó – DHZ Zlaté Klasy
Patrik Cisár – DHZ Brestovany
Tomáš Bobiš – DHZ Hodruša Hámre
Tomáš Gabor – DHZ Vidiná
Adrián Ficik – TFA Team Slovakia.

Súťažilo sa v kategóriách jednotlivcov, tandemov a v štafetách.
V kategórii jednotlivcov dosiahol najlepšie umiestnenie Marek Slivka z Okresného riaditeľstva HaZZ v Michalovciach, ktorý v kategórii M 45 dosiahol krásne 2. miesto.
V tandemoch v kategórii M 40 získali 2. miesto Adrian Ficik z TFA Teamu Slovakia a Jozef Zsigo z DHZ Zlaté Klasy.
V štafetách súťažili za Slovensko dve družstvá, ktoré vo vyraďovacej fáze skončili pred bránami štvrťfinále a nepostúpili k ďalším bojom o medaile.