Slovenskí hasiči obsadili na Majstrovstvách sveta v bobovom trenažéri 10. miesto

V dňoch 7 – 11. septembra 2016 sa v Rumunskom meste Mamaia uskutočnili letné Majstrovstvá sveta v bobovom trenažéri. Slovenskí hasiči Michal Tkáč zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách a Ladislav Noskovič z OR HaZZ v Piešťanoch obsadili v súťaži dvojbobov 10. miesto.
Vítazmi sa stalo české duo Dominik Dvořák a Jakub Havlín, na 2. mieste sa umiestnila nemecká posádka Pablo Nolte a Christopher Weber a tretí skončili Oridlei Pessoni a Rafael Souza z Brazílie.

Štartovacia pištoľ alebo revolver na náboje v kal. 6 mm (Short Blank) je podľa zákona expanznou zbraňou.

Dňa 2.12.2021 bola schválená v parlamente novela Zákona č. 190/2003 Z. z. (o strelných zbraniach …