SMHL sa na štadióne v meste Brumov-Bylnice stretla so ZLPS

V moravskom meste Brumov-Bylnice sa uplynulú nedeľu stretlo niekoľko desiatok slovenských a českých hasičských družstiev. Konal sa tu v poradí už 54. ročník hasičskej súťaže o pohár starostu mesta Brumov-Bylnice. Jeho súčasťou bolo 5. kolo Slovensko-moravskej hasičskej ligy a taktiež 5. kolo Zlínske ligy požárního sportu. Organizátori to tak mali o to náročnejšie, že museli pripraviť nie jednu, ale až dve súťažné dráhy. Táto netradičná súťaž však určite potešila nejedného priaznivca hasičského športu. Počas dňa si diváci mohli vychutnať viac ako stovku hasičských útokov, čo je v dnešnej dobe, kedy sa hasičský šport spamätáva z covidovej prestávky, rarita. Možnosť zabehnúť si dva útoky využilo nejedno súťažné družstvo. Najmä tí, ktorým prvý útok nevyšiel, si mohli napraviť chuť na vedľajšej trati.

Ženy zo Zlatník odpovedali na minulotýždňové víťazstvo žien z Nedašovej Lhoty

V ženskej kategórii SMHL sa už pomaly stáva tradíciou, že ak na jednom kole zvíťazia ženy z Nedašovej Lhoty, na tom ďalšom zvíťazia ženy zo Zlatník. Rovnako to platí aj naopak. Toto pravidlo sa potvrdilo aj na 5. kole v Brumove. Najlepší výsledný čas 17.04s a tiež aj najrýchlejší zostrek 16.31s síce dosiahli Bojkovice, no tie nie sú účastníčkami SMHL a tak plný počet bodov putoval do Zlatník za čas 17.80s. Tretie miesto na súťaži, avšak druhé v lige, už tradične obsadili ženy z Dulova s časom 17.88s. Hneď za nimi sa umiestnili ženy z Nedašovej Lhoty s časom 18.11s. Ligová tabuľka sa tak opäť nemení a na jej čele zostávajú Zlatníky, ktoré sú len dva body pred Dulovom a po nich nasleduje Nedašova Lhota. Tá aktuálne stráca na prvé Zlatníky 8 bodov. Štvrté miesto patrí nosickým žabkám B a na piatom mieste sú ženy z Ihrišťa, ktoré sa zatiaľ zúčastnili len prvých dvoch kôl.

Muži z Brumova opäť neporazení, úspešné boli aj obe družstvá zo Zbory

Lídrami mužskej kategórie SMHL sú už niekoľko týždňov muži z Brumova. Tí po víťazstve na domácej pôde s časom 14.00s opäť zvýšili svoj náskok na čele ligovej tabuľky a po štvrtom víťazstve v rade odskočili mužom zo Zbory už o 23 bodov. Práve zelení diabli zo Zbory skončili v Brumove na druhom mieste s výsledným časom 14.54s. Do trojice najlepších sa s časom 14.69s zamiešali neligoví muži z Vrbětic. Body za tretie miesto v lige si tak do tabuľky pripísali taktiež muži zo Zbory, avšak družstvo B a to s výsledným časom 14.82s. Ligovo štvrtí skončili s časom 14.92s muži z Ďurďového, ktorí sú v priebežnej tabuľke aktuálne na treťom mieste a piate opäť Visolaje s časom 15.20s.

Sily si zmerali aj muži nad 35 rokov

V kategórii mužov nad 35 rokov zvíťazili s časom 14.95s muži z Lednických Rovní. Tí sú aktuálnymi lídrami v priebežnej tabuľke. Po nich nasledovalo Ihrište s časom 15.47s a trojicu uzavreli muži z Lehoty pod Vtáčnikom s časom 17.01s. Špecifikom tejto kategórie je, že nie je súčasťou všetkých ligových kôl SMHL. Pre mužov nad 35 rokov bola súťaž v Brumove tretím kolom.

Zaujímavosti z oboch dráh

Na trati ZLPS si umiestnenie zo SMHL medzi sebou vymenili muži z Brumova a muži zo Zbory. Kým na trati SMHL dominovali domáci, na trati Zlínskej ligy boli úspešnejší Zboranci, ktorí svoj útok ukončili v čase 14.02s. Zaujímavosťou je, že počas dňa boli za najrýchlejšie zostreky v mužskej kategórii ocenení obaja zboranskí prúdari.  Na trati Slovensko-moravskej hasičskej ligy najrýchlejšie zostrekol terč pravý  prúdar Tomáš Kuchta (13.86s) a na trati ZLPS bol najúspešnejší jeho kolega z ľavého prúdu Martin Behro (13.89s). Brumovu B na časomiere ZLPS zasvietil výsledný čas 14.50s a z tretieho miesta sa tešili muži z Mladcovej zo Zlínskeho okresu s časom 14.80s.

V ženskej kategórii zvíťazili s časom 17.00s Bojkovice, rovnako ako aj na trati SMHL. V kategórii dorastencov vyhrali súťažiaci z Mirošova, najúspešnejšie dorastenky boli Žabky B z Nosíc a v kategórii mužov nad 35 rokov sa z víťazstva tešili muži z Ihrišťa.

Aj napriek veľkému množstvu odbehnutých útokov však počas celého dňa nepadla ani na jednej trati  výsledná trinástka. Tesne tento cieľ minuli domáci muži, ktorí ako už bolo spomenuté, dosiahli najlepší čas 14.00s.

SMHL sa vráti na Slovensko

Najbližšie kolo sa uskutoční v sobotu, 9.júla, v  dopoludňajších hodinách v areáli DHZ Lednické Rovne. O ligové body opäť zabojujú nielen ženy a muži, ale aj muži nad 35 rokov.

 

Oficiálny článok SMHL: https://smhl.eu/clanky/v-brumove-se-soutezilo-na-dvou-tratich?fbclid=IwAR20ECSDSS5UyGRI5S1hR6C3wyTmivzvtd5Z4hvkOhbvnDmdod1rNtpBvz4

Výsledky 5. kola SMHL v Brumove: https://smhl.eu/vysledky/brumov-2022

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X