Spoločné taktické cvičenie DHZO severnej časti okresu Levice

Dňa 18. novembra 2016 zorganizoval Dobrovoľný hasičský zbor obce Bátovce v spolupráci s Okresným výborom DPO SR Levice s námetom požiaru v prírodnom prostredí. Na cvičení sa zúčastnili hasiči z Bátoviec, Bohuníc, Drženíc, Pečeníc, Žemberoviec, Novej Dediny, Kozároviec, Veľkých Kozmáloviec a Kalnej nad Hronom spolu so záchranármi kynológmi z Nýroviec. Cieľom cvičenia bolo precvičiť si spoluprácu hasičov pri doprave vody na miesto požiaru hadicovým vedením a tiež použitím kyvadlovej dopravy pomocou cisternových automobilových striekačiek. Voda sa hadicami dopravovala do vzdialenosti cca 600 m s prevýšením 40 m spôsobom „zo stroja do stroja“ s celkovým prietokom 800 l/min, cisterny vodu vozili zo vzdialenosti 2,3 km, kde na hasenie používali ďalšie dva „C“ prúdy. Zásahu sa zúčastnilo 50 hasičov so štyrmi vozidlami Iveco Daily, dve vozidlá CAS 25 ŠKODA 706, jedna CAS 32 Tatra 815, jedno vozidlo DA Avia a tri motorové striekačky PS12. Po ukončení zásahu bola v priestore požiariska ohlásená jedna nezvestná osoba, ktorú vyhľadali záchranári zo Špeciálnej kynologickej záchrannej služby Slovakia spoločne s hasičmi, čím sme si precvičili aj takýto druh zásahov.

Cvičenie v takomto rozsahu sa už dlhšiu dobu nerobilo, no napriek tomu bolo rozhodcami z OR HaZZ Levice a OV DPO Levice hodnotené ako veľmi dobre zvládnuté.

 

 

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X