Stretnutie s ministrom vnútra p. Kaliňákom v Prešove

DOTÁCIE NA REKONŠTRUKCIU A OBNOVU HASIČSKÝCH ZBROJNÍC A STANÍC

Vláda 22. 2. 2017 schválila návrh zákona ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 526/ 2010 Z. z. o poskytovaní dotácií v pôsobnosti MV SR v znení neskorších predpisov, s pôsobnosťou od 1. 7. 2017.

Na základe neho majú obce možnosť uchádzať sa o dotácie na rekonštrukciu, modernizáciu a iné technické zhodnotenie budovy hasičskej stanice alebo hasičskej zbrojnice (prístavba, dostavba, výmena okien, dverí, kúrenia , vodovodu, kanalizácie, oplotenie …), vrátane projektovej dokumentácie, ako aj technického zhodnotenia hasičskej techniky a obstarania hasičskej techniky.

Konkrétne výzvy MV SR na predkladanie projektov budú vyhlásené priebežne počas roka.

Predbežné info: na 1 zbrojnicu vychádza cca 30.000 € (spoluúčasť 5% zo zdrojov žiadateľa). Podmienka bude samozrejme aj projektová dokumentácia na obnovu s rozpočtom.

DO 31. 3. 2017 – POSLAŤ STRUČNÚ ŽIADOSŤ

1 x na Prezídium HaZZ, Drieňová 22, 826 86 Bratislava

1x na Sekretariát DPO SR, Kutuzovova 17, 831 03  Bratislava

(uviesť názov obce,  stručný popis zámeru rekonštrukcie, obnovy s uvedením približného rozpočtu, podpis a pečiatka obce)

–          ZABEZPEČENIE HASIČSKEJ  TECHNIKY (IVECO DAILY, PROTIPOVODŇOVÉ VOZÍKY)

Je možné ešte požiadať o hasičské vozidlo IVECO DAILY a tiež protipovodňový vozík. Tí čo mali žiadosti na techniku Iveco Daily a protipovodňový vozík a boli  čítaní na jednotlivých zasadnutiach s pánom ministrom ju dostanú v priebehu 18 mesiacov. Je možné zasielať aj nové žiadosti. To isté sa týka aj repasu  T815. Žiadajúca obec/ DHZO by mala byť súčasťou kategorizácie DHZO v rámci celoplošného rozmiestnenia síl a prostriedkov.

DO 31. 3. 2017 – POSLAŤ  ŽIADOSŤ

1x na Sekretariát DPO SR, Kutuzovova 17, 831 03  Bratislava

(uviesť názov obce a názov o akú techniku žiadate, podpis a pečiatka obce)

–          ZVÝŠENIE DOTÁCIE PRE DHZO V RÁMCI CELOPLOŠNÉHO ROZMIESTNENIA SÍL A PROSTRIEDKOV

Na základe Vyhlášky MV SR č. 30/2017 Z. z., ktorou sa mení vyhláška MV SR č. 611/2006 Z. z. o hasičských jednotkách v znení vyhlášky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 201/2015 Z. z.  sa paušálna finančná podpora sa poskytuje dobrovoľnému hasičskému zboru obce na zabezpečenie jeho akcieschopnosti na základe zaradenia podľa § 4 ods. 1 písm. a) až d) raz za rok v sume :

1. 7 000 Eur pre dobrovoľný hasičský zbor obce kategórie A1,
  2. 5 000 Eur pre dobrovoľný hasičský zbor obce kategórie A,
  3. 3 000 Eur pre dobrovoľný hasičský zbor obce kategórie B,
  4. 1 400 Eur pre dobrovoľný hasičský zbor obce kategórie C.

Vyhláška nadobúda účinnosť od 1. 3. 2017.

Žiadosť o dotáciu na rekonštrukciu zbrojnice

Žiadosť o pridelenie CAS 15 IVECO DAILY