Súťažou v Lednických Rovniach Slovensko-moravská hasičská liga uzavrela prvú polovicu aktuálneho ročníka

Súťaž v Lednických Rovniach je oproti ostatným netradičná tým, že na súťažnej dráhe je vyasfaltovaný nielen nábeh ku základni, ale aj takmer polovica dráhy. Na svojej konečnej pozícii je tak na asfalte aj béčkar. Súťaž  sa každoročne koná v dopoludňajších hodinách v areáli hasičskej zbrojnice. Ten sa nachádza v blízkosti kaštieľa, ktorého areál súťažiaci využívajú na rozcvičku pred svojimi súťažnými pokusmi. Aktuálny ročník SMHL sa skladá z dvanástich ligových kôl a tak 6. kolo v Lednických Rovniach uzavrelo jeho prvú polovicu.

Štatistiky a zaujímavosti prvej polovice 18. ročníka SMHL vo svojej reportáži zhrnul predseda ligy Ľuboš Kamenický: https://smhl.eu/clanky/statistiky-a-zaujimavosti-po-prvej-polovici-18-rocnika-smhl

Ženy zo Zlatník zvíťazili druhýkrát v rade

Tradícia striedania víťazstva medzi ženami zo Zlatník so ženami z Nedašovej Lhoty bola v Lednických Rovniach porušená, keď ženy z Nedašovej Lhoty neodpovedali na minulotýždňový úspech žien zo Zlatník. Tie zvíťazili s časom 16.79s druhýkrát v rade a svoj náskok na čele tabuľky zvýšili na 4 body. Kto však tradíciu dodržal, sú ženy z Dulova, ktoré zatiaľ na všetkých ligových kolách skončili na druhom mieste a so svojimi stabilnými výkonmi si držia priebežnú striebornú priečku. Už spomínané ženy z Nedašovej Lhoty síce mali najrýchlejší zostrek vo svojej kategórii (16.34s), no po takmer sekundovom prestreku stačil výsledný čas 17.31s „len“ na tretie miesto.

Muži z Brumova B majú našliapnuté na ligový hetrik

Víťazom z predošlých dvoch ročníkov SMHL, mužom z Brumova B, sa mimoriadne darí aj v tom aktuálnom a s piatym víťazstvom v rade (14.00s) svoj bodový náskok zvýšili už na 36 bodov. Ak v druhej polovici ligových kôl výrazne nezaváhajú, môžu dosiahnuť víťazný hetrik. Vyhrať SMHL trikrát za sebou sa doposiaľ nepodarilo žiadnemu z mužských družstiev, a tak majú Brumováci na dosah historický úspech.

Na druhom mieste sa s časom 14.27s umiestnili mimoligoví muži z Podvysokej a tretie miesto vybojovalo Ďurďové s časom 14.56s. Z dvojice Zboranských tímov bolo tentokrát úspešnejšie družstvo B a za ligové tretie miesto s časom 14.61s si do tabuľky pripísali 15 bodov. Družstvo A po komplikáciách na koši získalo len 1 bod za účasť. Vydarený útok predviedli aj muži z Hoštinej, ktorí sa v priebežnej tabuľke bodovo dotiahli na Zboru A. Hoštinej patrilo aj ocenenie za najrýchlejší zostrek a to 13.55s. Trinástkový čas na jednom z terčov sa podaril aj mužom z Podlužian, Visolají A, či Brumova B.

Ihrište v kategórii muži nad 35 rokov zradila technika

Vzájomné doťahovanie domácich mužov a mužov z Ihrišťa v kategórii nad 35 rokov prekazila smola. Zatiaľ čo diváci s napätím sledovali, či sa prúdarom z Ihrišťa podarí zostreknúť terče rýchlejšie ako mužom z Lednických Rovní, z mašiny vytrhlo béčku a tak bol ich útok predčasne ukončený. Ako povedal komentátor Milan Hlinka, doslova ju „vyzulo“. Víťazstvo tak patrilo domácim Lednickým Rovniam, ktoré sú aktuálne na čele ligovej tabuľky. V tejto kategórii však ešte môže zamiešať karty fakt, že do celkového hodnotenia bude započítaných 6 najlepších výsledkov družstiev.

Ďalšie kolo pripravia zelení diabli zo Zbory

Nasledujúce kolo sa bude konať v hasičskom areáli mužov zo Zbory. Zbora má v hasičskom svete svoje meno a preto sa ich súťaže každoročne zúčastňuje väčšie množstvo tímov nielen zo Slovenska, ale aj spoza českých hraníc. Či tak tomu bude aj tento rok sa dozvieme už najbližšiu nedeľu, 17. júla.

Kompletné výsledky zo 6. kola: https://smhl.eu/vysledky/lednicke-rovne-2022

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X