Takmer tri stovky výjazdov hasičov si vyžiadalo dnešné nepriaznivé počasie

Dnes od ôsmej rána zamestnávala nepriaznivá poveternostná situácia hasičov na väčšine územia Slovenska. Najvážnejšia situácia bola na západe krajiny – v Bratislavskom a Trnavskom kraji boli hasiči vyslaní k 75 a 73 výjazdom technického charakteru. Často zasahovali aj v Nitrianskom a Banskobystrickom kraji (43 a 36 výjazdov), v Trenčianskom a Žilinskom kraji pomáhali 21 a 16 – krát. Na východe Slovenska bola situácia pokojnejšia, hasiči v Prešovskom kraji zasahovali 8 – krát, v Košickom 7 – krát. Celková bilancia výjazdov hasičov od 8.00 – 21.00 hod. sa vyšplhala na 279.
Pomoc hasičov bola potrebná najmä pri popadaných stromoch, uvoľnených strešných krytinách a zatopených priestoroch.

Foto: ilustračné HaZZ