TK HaZZ 21.1.2016 by terazmedia

Tlačová konferencia prezidenta Hasičského a záchranného zboru (VIDEO)

Vo štvrtok 21. januára 2016 sa v priestoroch Prezídia Hasičského a záchranného zboru uskutočnila tlačová konferencia prezidenta HaZZ Alexandra Nejedlého za účasti riaditeľky Odboru požiarnej prevencie Jany Morávkovej a riaditeľa Odboru riadenia hasičských jednotiek Mariána Dritomského.
Konferencia bola zameraná na požiarno – bezpečnostnú situáciu na Slovensku v roku 2015, štatistiku požiarovosti, najväčšie požiare minulého roka, plnenie úloh na úseku ochrany pred požiarmi, charakter zásahov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a pod. Pri dopravných nehodách zasahovali hasiči na Slovensku najčastejšie v piatok, pri požiaroch v sobotu. Až 55% z celkového počtu príčin vzniku požiarov tvorila nedbalosť a neopatrnosť dospelých osôb. V roku 2015 horelo 11317 – krát, čo je o 1653 – krát viac ako minulý rok.
Prezident Nejedlý informoval aj o počte výjazdov hasičov, ktorý sa oproti minulému roku zvýšil o takmer 2300. Najviac výjazdov v minulom roku uskutočnili príslušníci v Prešovskom kraji (5587), najmenej v Trenčianskom kraji (2848). Pozitívnym ukazovateľom je počet spoločných výjazdov s dobrovoľnými hasičmi, ktorý sa oproti minulému roku zvýšil až o 36 %. Pri zásahoch hasičov bolo zachránených viac ako 12 tisíc osôb.

Zásahová činnosť príslušníkov HaZZ v roku 2015 – odkaz na prezentáciu