Únik neznámej chemickej látky v objekte rodinného domu v obci Čierny Brod

Dňa 19. novembra 2014 približne o 15.00 hod. bol ohlásený únik neznámej chemickej látky v objekte rodinného domu v obci Čierny Brod (okres Galanta). V záhrade rodinného domu bolo nelegálne uskladnených 43 sudov (objem sudu cca 200 litrov) neznámej chemickej látky. V čase príchodu hasičov bolo 6 sudov vyprázdnených a ďalšie 4 sudy boli poškodené (pravdepodobne úmyselným konaním majiteľa nehnuteľnosti). Ďalším zisťovaním bola identifikovaná chemická látka – v sudoch sa nachádzal kopolymérny penetrátor a syntetický riedidlo S 6000. Na mieste udalosti zasahovalo 5 hasičov z Galanty so špeciálnym kontajnerovým automobilom na likvidáciu závažných priemyselných havárií. Hasiči vykonali zabezpečenie sudov proti ďalšiemu úniku nebezpečných látok. Následne sa na miesto udalosti  dostavili pracovníci Kontrolného chemického laboratória civilnej ochrany (KCHL), ktorí vykonali monitoring ovzdušia a odobrali vzorky pôdy a vody zo studne. Krátko pred 18.00 hod. starosta obce vyhlásil v obci mimoriadnu situáciu.
Zdroj: HaZZ

Pri požiari dodávky zasahovali členovia DHZO Veľké Ludince

Dnes pred piatou hodinou ráno boli hasiči vyslaní k požiaru dodávky v obci Veľké Ludince, …

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.