V Banskobystrickom kraji si nové vozidlá Iveco Daily prevzalo 13 obcí

Dobrovoľným hasičom v 13 obciach Banskobystrického kraja boli dňa 12. decembra 2019 odovzdané nové vozidlá Iveco Daily. Odovzdávanie vozidiel sa uskutočnilo so začiatkom o 15.00 hod. na Hasičskej stanici v Rimavskej Sobote a vyvrcholilo o 17.00 hod. na námestí v Brezne. Zástupcovia 13 obcí z okresov Rimavská Sobota, Revúca a Brezno si prevzali nové vozidlá pre dobrovoľných hasičov v obciach Hajnáčka, Včelince, Jesenské, Kráľ, Ožďany, Neporadza, Rimavské Janovce, Gemer, Sirk, Michalová, Heľpa, Šumiac a Polomka.

Slávnostné odovzdávanie sa uskutočnilo za účasti štátneho tajomníka MV SR Michala Bagačku, prezidenta Hasičského a záchranného zboru Pavla Nereču, riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici Dušana Sľúku a generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha.

Na celom Slovensku si tieto vozidlá postupne prevezme 365 dobrovoľných hasičských zborov obcí. DHZO dostanú novú techniku v rámci projektu Ministerstva vnútra SR Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Kvalita životného prostredia.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X