V Bratislave si môžete pozrieť výstavu fotografií Guida A. Longhitana „Pomáhať a chrániť“

Vo štvrtok, 8. marca 2018 sa na Michalskej ulici č. 7 v Bratislave uskutočnila vernisáž vybraných fotografických diel talianskeho autora fotografických publikácií vydaných na Slovensku p. Guida Andrea Longhitana „Pomáhať a chrániť“. Výstava predstavuje záslužnú prácu slovenských hasičov a policajtov zachytenú na fotografiách v rôznych situáciách.
Podujatie sa konalo pod záštitou Talianskej Ambasády v Bratislave a bolo slávnostne otvorené prezidentom Hasičského a záchranného zboru Alexandrom Nejedlým, prvým ex viceprezidentom policajného zboru SR Jaroslavom Málikom a viceprezidentom policajného zboru SR Martinom Krčmárikom.
Výstava „Pomáhať a chrániť“ bude k dispozícií v nasledujúcich mesiacoch, v pracovných dňoch od 9.00 do 17.00 hod.

Uvedenú fotografiu vyhotovil Guido Andrea Longhitano 2. novembra 2012, kedy sa v obci Kurimany zrútil betónový diaľničný most vo výstavbe. Toto nešťastie neprežili 4 robotníci a ďalší 14 sa zranili.

Foto: G. A. Longhitano