V Brne sa stretli predstavitelia HaZZ a HZS ČR

V utorok 11. novembra 2014 sa v rámci plnenia jednotlivých úloh týkajúcich sa vzájomnej spolupráce a prehlbovania priateľských vzťahov vyplývajúcich z Memoranda o spolupráci stretli predstavitelia hasičského zboru Slovenskej a Českej republiky. (…stretli predstavitelia Hasičského zboru ČR a Hasičského a záchranného zboru na Slovensku).
Prezident HaZZ Alexander Nejedlý a generálny riaditeľ HZS ČR Drahoslav Ryba počas úvodného rokovania vyzdvihli nadštandardné vzťahy medzi jednotlivými zložkami HZS ČR a HaZZ, najmä v oblasti vzájomnej cezhraničnej spolupráce pri mimoriadnych udalostiach v rokoch 2013 a 2014.
Českí hostitelia delegácii zo Slovenska prostredníctvom prezentácie priblížili projekty financované z prostriedkov Európskej Únie a vytvorenie fondu zábrany škôd s využitím jeho prostriedkov. V Memorande o spolupráci uzavretým medzi Ministerstvom vnitra – Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky a Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky – Prezídiom Hasičského a záchranného zboru, jeho predstavitelia deklarujú vôľu spolupracovať vo viacerých oblastiach – nielen pri likvidácii následkov mimoriadnych udalostí, ale aj pri výmene skúseností z preventívno-výchovnej činnosti, pri zisťovaní príčin vzniku požiarov, odbornom vzdelávaní či príprave projektov spolufinancovaných zo štrukturálnych fondov EÚ.
Počas zajtrajšieho dňa budem program rokovania pokračovať výmenou informácií, poznatkov a skúseností z oblasti zásahovej činnosti profesionálnych hasičov zborov oboch republík

Komentáre

comments

Pozrite aj

Daždivé počasie súťažiacich vo Francovej Lhote neodradilo

Na 9. kole SMHL vo Francovej Lhote sa rozdávali posledné body pred ligovou prestávkou. Zasúťažiť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X