V Brne sa stretli predstavitelia HaZZ a HZS ČR

V utorok 11. novembra 2014 sa v rámci plnenia jednotlivých úloh týkajúcich sa vzájomnej spolupráce a prehlbovania priateľských vzťahov vyplývajúcich z Memoranda o spolupráci stretli predstavitelia hasičského zboru Slovenskej a Českej republiky. (…stretli predstavitelia Hasičského zboru ČR a Hasičského a záchranného zboru na Slovensku).
Prezident HaZZ Alexander Nejedlý a generálny riaditeľ HZS ČR Drahoslav Ryba počas úvodného rokovania vyzdvihli nadštandardné vzťahy medzi jednotlivými zložkami HZS ČR a HaZZ, najmä v oblasti vzájomnej cezhraničnej spolupráce pri mimoriadnych udalostiach v rokoch 2013 a 2014.
Českí hostitelia delegácii zo Slovenska prostredníctvom prezentácie priblížili projekty financované z prostriedkov Európskej Únie a vytvorenie fondu zábrany škôd s využitím jeho prostriedkov. V Memorande o spolupráci uzavretým medzi Ministerstvom vnitra – Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky a Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky – Prezídiom Hasičského a záchranného zboru, jeho predstavitelia deklarujú vôľu spolupracovať vo viacerých oblastiach – nielen pri likvidácii následkov mimoriadnych udalostí, ale aj pri výmene skúseností z preventívno-výchovnej činnosti, pri zisťovaní príčin vzniku požiarov, odbornom vzdelávaní či príprave projektov spolufinancovaných zo štrukturálnych fondov EÚ.
Počas zajtrajšieho dňa budem program rokovania pokračovať výmenou informácií, poznatkov a skúseností z oblasti zásahovej činnosti profesionálnych hasičov zborov oboch republík

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X