V Jaslovských Bohuniciach spisovali dve petície, jednu za a druhú proti požiarnej zbrojnici

Hasiči všetky argumenty proti rekonštrukcii zbrojnice odmietli ako neopodstatnené.

Obec Jaslovské Bohunice hľadá dodávateľa prístavby a nadstavby hasičskej zbrojnice s predpokladanou hodnotou zákazky 689-tisíc eur bez DPH. Ak by pri verejnom obstarávaní nenastali komplikácie, stavebné práce by podľa starostky Boženy Krajčovičovej mohli začať ešte v tomto roku. Modernú zbrojnicu by dobrovoľní hasiči mali mať k dispozícii v priebehu budúceho roku.

Rekonštrukcia starej hasičskej zbrojnice postavila obyvateľov Jaslovských Bohuníc na nohy už pred rokom.

Po jej schválení obecným zastupiteľstvom zorganizovali ľudia z okolia petíciu, ktorou žiadali výstavbu novej zbrojnice mimo obytnej časti obce.

Obyvatelia sa obávali zvýšenej hlučnosti, vyššieho dopravného zaťaženia a ďalších faktorov, ktoré by mohli spôsobiť zníženie kvality bývania.

„Aj keď petícia nespĺňala všetky zákonom stanovené formálne náležitosti, zaoberali sme sa ňou. Obecné zastupiteľstvo potvrdilo rekonštrukciu pôvodnej zbrojnice,“ povedala starostka Krajčovičová.

Obyvatelia Jaslovských Bohuníc podpisovali aj ďalšiu petíciu, v tomto prípade za rekonštrukciu štyridsaťročnej hasičskej budovy.

Ich šéf Peter Slivenský na rokovaní obecného zastupiteľstva uviedol, že môže prísť len k zvýšenému pohybu detí, ktoré budú mať záujem o hasičský šport.

Ako vyplýva zo zverejnených podmienok súťaže, hasiči dostanú k dispozícii novú prístavbu a nadstavbu.

Zväčšené budú garážové priestory, na poschodí pribudne zasadacia miestnosť, operatívna miestnosť, kancelárie veliteľa a strojníkov, odpočiváreň a hygienické priestory.