Home / PRÁVE TERAZ / V Medzibrode došlo k zrúteniu rodinného domu, hasiči prehľadávajú sutiny

V Medzibrode došlo k zrúteniu rodinného domu, hasiči prehľadávajú sutiny

Hasiči momentálne zasahujú v obci Medzibrod v okrese Banská Bystrica, kde došlo k zrúteniu časti rodinného domu. Rodinný dom, ktorého časť bola pod rekonštrukčnými prácami, sa zatiaľ z nezistených príčin zrútila po jednej hodine popoludní. Tesne pred zrútením stihla dom opustiť jedna osoba. Momentálne sutiny prehľadáva 9 hasičov, keďže by sa v dome mohla nachádzať ďalšia osoba. Na miesto smeruje aj pes špeciálne vycvičený na prehľadávanie sutín. Osoba, ktorá dom opustila tesne pred zrútením, neutrpela žiadne zranenia.

Aktualizácia – 15.30 hod.
Prítomnosť ďalšej osoby pod sutinami zrúteného rodinného domu v obci Medzibrod sa nepotvrdila. Udalosť si nevyžiadala žiadne zranené osoby. Hasiči sa po zbalení vecných prostriwdkov odoberú na svoje základne.

Prehľad výjazdov profesionálnych a dobrovoľných hasičov v súvislosti s búrkovou činnosťou

V súvislosti s búrkami, ktoré zasiahli územie Slovenska, zasahovalo za posledných 24 hodín viac ako …