Home / AKTUALITY / V Nitrianskom kraji si nové vozidlá Iveco Daily prevzalo 23 obcí

V Nitrianskom kraji si nové vozidlá Iveco Daily prevzalo 23 obcí

Zástupcovia 23 obcí z okresov Nitra, Šaľa, Zlaté Moravce, Komárno, Levice, Nové Zámky a Topoľčany si 3. februára prevzali nové vozidlá Iveco Daily. Slávnostné odovzdávanie sa uskutočnilo za účasti ministerky vnútra SR Denisy Sakovej, prezidenta Hasičského a záchranného zboru Pavla Nereču, riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Nitre Petra Tánczosa a generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha. Nové vozidlá potešia dobrovoľných hasičov v obciach Ivanka pri Nitre, Báb, Alekšince, Malý Cetín, Lehota, Svätoplukovo, Jelenec, Selice, Trnovec nad Váhom, Horná Kráľová, Šaľa – Veča, Obyce, Žitavany, Sokolce, Patince, Horné Turovce, Čaka, Žemberovce, Rubáň, Zemné, Kuzmice, Krnča a Jacovce.

Na celom Slovensku si tieto vozidlá postupne prevezme 365 dobrovoľných hasičských zborov obcí. DHZO dostanú novú techniku v rámci projektu Ministerstva vnútra SR Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Kvalita životného prostredia.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

A4ka cup corona edition 2, Terňa 2021

Komentáre comments

X