V Pezinku sa začali Majstrovstvá SR vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel

Dnes o 8.30 hod. sa na Radničnom námestí v Pezinku začal XI. ročník Majstrovstiev Slovenskej republiky vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel. Slávnostné otvorenie svojou návštevou poctili vzácni hostia. Prítomným sa na úvod prihovorili ministerka vnútra SR Denisa Saková, primátor mesta Pezinok Igor Hianik a prezident Hasičského a záchranného zboru Pavol Nereča. Slávnostného otvorenia XI. ročníka súťaže sa zúčastnili tiež štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marián Saloň, riaditelia odborov Prezídia HaZZ, krajskí riaditelia HaZZ, velitelia a riaditelia zariadení HaZZ, riaditeľ Ekumenickej a pastoračnej služby MV SR Milan Petrula, generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelín Horváth a ďalší ctení hostia.
V rámci súťažného zápolenia sú pre jednotlivé súťažné družstvá pripravené rôzne scenáre dopravných nehôd. Tým sa modelujú situácie porovnateľné s reálnymi podmienkami pri dopravných nehodách.
Na vyslobodenie zranenej osoby používajú príslušníci reálnu hasičskú techniku a vecné prostriedky, ako počas bežného zásahu pri dopravnej nehode. Časový limit súťažných družstiev je 15 minút. Na odbornosť a profesionalitu hasičov dozerajú rozhodcovia. Súperiť medzi sebou budú hasiči z HaZÚ hl. mesta SR Bratislavy a z okresných riaditeľstiev HaZZ: v Košiciach, Galante, Kežmarku, Žiline, Novom Meste nad Váhom Nitre a vo Zvolene.
Vyhodnotenie XI. ročníka Majstrovstiev Slovenskej republiky vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel sa uskutoční dnes, o cca. 15.30 hod. na Radničnom námestí v Pezinku.
Vstup je voľný!

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X