V pondelok sa uskutoční taktické cvičenie „DONOVALY 2016“

Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici organizuje dňa 17. októbra 2016 v katastrálnom území obce Donovaly taktické cvičenie, ktoré bude zamerané na precvičenie súčinnosti Hasičského a záchranného zboru, dobrovoľných hasičských zborov obcí, zložiek IZS a vybraných právnických osôb vrátane ich vzájomnej spolupráce s riadiacim štábom KR HaZZ BB pri likvidácii požiaru v ťažko prístupných miestach a terénoch so zameraním na nasadzovanie potrebných síl a prostriedkov v katastrálnom území obce Donovaly. Zároveň bude vykonaná aj diaľková a kyvadlová doprava vody z vodnej nádrže Motyčky, evakuácia figurantov z lanovky v súčinnosti s Horskou záchrannou službou, ako aj evakuácia osôb v podvese vrtuľníka Ministerstva vnútra SR. Počas taktického cvičenia bude do užívania slávnostne odovzdaný veliteľsko-štábny automobil Mercedes-Benz Arocs, ktorý bude slúžiť ako pracovisko riadiaceho štábu a umožní vytvorenie optimálnych podmienok pre riadenie zásahu priamo z miesta mimoriadnej udalosti.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

SUPERPOHÁR 2023 | LIVE

Komentáre comments

X