V Prešovskom kraji si nové vozidlá Iveco Daily prevzalo 21 obcí

Dňa 21. októbra 2019, sa v Prešovskom kraji uskutočnilo odovzdávanie vozidiel Iveco Daily, ktoré si prevzali zástupcovia 21 obcí Prešovského kraja. Na slávnostnom odovzdávaní, ktoré sa uskutočnilo za prítomnosti ministerky vnútra SR Denisy Sakovej, štátneho tajomníka Ministerstva obrany SR Mariána Saloňa, prezidenta Hasičského a záchranného zboru Pavla Nereču, riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove Jána Goliaša, riaditeľa Okresného riaditeľstva HaZZ v Prešove Ľubomíra Toďora a generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha, si nové vozidlá prevzali zástupcovia obcí a dobrovoľných hasičských zborov obcí Poloma, Nižný Slavkov, Červená Voda, Ratvaj, Uzovce, Hubošovce, Víťaz, Kokošovce, Gregorovce, Fintice, Nemcovce, Radatice, Kendice, Vyšná Šebastová, Proč, Široké, Ovčie, Ľubotice, Červenica, Bertotovce a Rokycany.

V rámci odovzdávania nového vozidla v obci Hubošovce otvorila ministerka vnútra SR Denisa Saková spolu s prednostom Okresného úradu mesta Sabinov Jánom Baňasom novú zrekonštruovanú hasičskú zbrojnicu, ktorá bude slúžiť miestnemu dobrovoľnému hasičskému zboru.

Na celom Slovensku si tieto vozidlá postupne prevezme 365 dobrovoľných hasičských zborov obcí. DHZO dostanú novú techniku v rámci projektu Ministerstva vnútra SR Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Kvalita životného prostredia.

Foto: MV SR, HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X