V Štrbe odovzdali do užívania zrekonštruovanú hasičskú zbrojnicu

Zrekonštruovanú hasičskú zbrojnicu v obci Štrba slávnostne odovzdali do užívania v utorok 4. februára 2020 za účasti štátneho tajomníka ministerstva vnútra SR Rudolfa Urbanoviča. Štrba sa zaradila medzi mnohé slovenské samosprávy, ktoré boli úspešné vo výzve rezortu vnútra na rekonštrukcie a modernizácie hasičských staníc. Výška poskytnutej dotácie od rezortu vnútra v prípade Štrby činila viac ako 28 000 eur.
„V októbri 2018 som vášmu Dobrovoľnému hasičskému zboru udelil pri príležitosti 140. výročia vzniku pamätnú medailu ministerstva vnútra SR. Uvedomujem si, ako rýchlo uteká čas – za tú dobu ste okrem mnohých iných aktivít dokázali zrekonštruovať hasičskú zbrojnicu. Rezort vnútra aj vďaka dobrej spolupráci s Dobrovoľnou požiarnou ochranou Slovenskej republiky pomáha dobrovoľným hasičským zborom nielen po finančnej, ale aj po materiálno-technickej stránke, o čom sa presvedčil aj váš zbor. Okrem financií na rekonštrukciu zbrojnice ste získali aj protipovodňový vozík a zásahové vozidlo Iveco Daily,“ povedal štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič. „Bez vás, hasičov, by táto pomoc nebola potrebná. Dokážete ju správne využiť hlavne v tých najnebezpečnejších situáciách, keď je ohrozené zdravie a majetok ľudí. Na pomoc ľuďom ste pripravení veľmi dobre, čoho dôkazom je aj vaše zaradenie do kategórie A. V mene rezortu vnútra vám chcem za vašu prácu poďakovať,“ vyzdvihol Rudolf Urbanovič.
Starosta Štrby Michal Sýkora pripomenul, že dobrovoľný hasičský zbor má už 142 rokov a patrí medzi najstaršie záujmové organizácie v obci.
Poďakovanie Vláde Slovenskej republiky i ministerstvu vnútra SR za podporu Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR vyslovil jej prezident Pavol Ceľuch. „V zdraví užívajte plody práce vašich predkov pre Dobrovoľný hasičský zbor v Štrbe. Želám vám, aby ste mali čo najmenej výjazdov k nešťastiam. A keď budú, aby ste z nich odchádzali zdraví a s pocitom dobre vykonanej práce,“ zaželal Pavol Ceľuch dobrovoľným hasičom v Štrbe.

Zdroj: MV SR
Foto: MV SR