Home / AKTUALITY / V Trnavskom kraji si nové vozidlá Iveco Daily prevzalo 16 miest a obcí

V Trnavskom kraji si nové vozidlá Iveco Daily prevzalo 16 miest a obcí

Dobrovoľným hasičom v 16 mestách a obciach Trnavského kraja boli dňa 25. novembra 2019 odovzdané nové vozidlá Iveco Daily. Odovzdávanie vozidiel sa uskutočnilo so začiatkom o 15.00 hod. v Dunajskej Strede na hasičskej stanici.
Zástupcovia 16 miest a obcí si prevzali nové vozidlá pre dobrovoľných hasičov v obciach Trhová Hradská, Veľká Paka, Maslovce, Jurová, Malé Blahovo, Horná Potôň, Lúč na Ostrove, Padáň, Blatná na Ostrove, Ňárad, Sap, Baka, Okoč, Kľúčovec, Vieska a v meste Gabčíkovo.
Slávnostné odovzdávanie sa uskutočnilo za účasti ministra dopravy SR Arpáda Érseka, štátneho tajomníka Ministerstva obrany SR Mariána Saloňa, štátneho tajomníka ministerstva pôdohospodárstva SR Gabriela Csicsaia, prezidenta Hasičského a záchranného zboru Pavla Nereču, riaditeľa KR HaZZ v Trnave Vojtecha Valkoviča, riaditeľa KR HaZZ v Nitre Petra Tánczosa, riaditeľa OR HaZZ v Dunajskej Strede Štefana Lelkesa, riaditeľa OR HaZZ v Galante Zoltána Tánczosa a generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha.

Na celom Slovensku si tieto vozidlá postupne prevezme 365 dobrovoľných hasičských zborov obcí. DHZO dostanú novú techniku v rámci projektu Ministerstva vnútra SR Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Kvalita životného prostredia.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

V Prešovskom kraji si nové vozidlá prevzali zástupcovia 30 miest a obcí

Včera popoludní sa v Prešove uskutočnilo odovzdávanie vozidiel Iveco Daily určených pre 30 miest a …

X