Home / AKTUALITY / V Žilinskom kraji si nové vozidlá Iveco Daily prevzalo 56 miest a obcí

V Žilinskom kraji si nové vozidlá Iveco Daily prevzalo 56 miest a obcí

V Žilinskom kraji si nové vozidlá Iveco Daily prevzalo 56 miest a obcí

V pondelok 24. februára 2020 sa v areáli Záchrannej brigády HaZZ v Žiline uskutočnilo slávnostné odovzdávanie hasičských vozidiel Iveco Daily určených pre 56 miest a obcí Žilinského kraja. Slávnostné odovzdávanie svojou návštevou poctili ministerka vnútra SR Denisa Saková, poslanec NR SR Ján Podmanický, prezident HaZZ Pavol Nereča, viceprezident PZ SR Róbert Bozalka, riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline Jaroslav Kapusniak, riaditeľ Krajského riaditeľstva PZ SR v Žiline Aurel Gonščák a generálny sekretár DPO SR Vendelín Horváth. Nové vozidlá si prevzali zástupcovia miest a obcí Mojšová Lúčka, Rajecká Lesná, Lietavská Svinná, Rajecké Teplice, Stránske, Podhorie, Divinka, Fačkov, Porúbka, Bytča – Mikšová, Súľov – Hradná, Kolárovice – Vrchy, Hrabové, Raková, Zborov nad Bystricou, Oščadnica, Olešná, Nová Bystrica, Makov, Oravský Podzámok, Párnica, Zázrivá, Chlebnice, Oravský Podzámok – Dolná Lehota, Leštiny, Mútne, Oravská Polhora, Rabčice, Sihelné, Oravská Lesná, Lokca, Čimhová, Oravský Biely Potok, Habovka, Liesek, Vitanová, Nesluša, Kysucké Nové Mesto – Oškerda, Horný Vadičov, Trebostovo, Bystrička, Folkušová, Košťany nad Turcom, Martin – Tomčany, Turčianske Teplice – Dolná Štubňa, Turček, Moškovec, Záskalie, Zuberec, Podbiel, Lietavská Svinná – Babkov, Lipovec, Odborná škola DPO SR Martin, Vysoká nad Kysucou, Klubina a Dunajov. Nová technika bude slúžiť členom Dobrovoľných hasičských zborov pri ochrane životov, zdravia a majetku obyvateľov v jednotlivých mestách a obciach. Na celom Slovensku si tieto vozidlá postupne prevezme 365 dobrovoľných hasičských zborov obcí. DHZO dostanú novú techniku v rámci projektu Ministerstva vnútra SR Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Kvalita životného prostredia.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Hasiči vyzývajú občanov k väčšej zodpovednosti a opatrnosti

HaZZ eviduje za mesiac marec nárast požiarov až o 15 %, a to najmä v …