Vďaka podpore z EÚ si prevzali nové vozidlo dobrovoľní hasiči z Kanianky

Dobrovoľným hasičom v obci Kanianka v okrese Prievidza bolo v sobotu, 1. júna 2019, odovzdané nové vozidlo Iveco Daily. Na slávnostnom odovzdávaní sa zúčastnil prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý, riaditeľ okresného HaZZ v Prievidzi Stanislav Kmeť a prednosta OÚ Trenčín Jozef Stopka.
Na celom Slovensku si tieto vozidlá postupne prevezme 365 dobrovoľných hasičských zborov obcí. DHZO dostanú novú techniku v rámci projektu Ministerstva vnútra SR Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Kvalita životného prostredia.

Foto: obec Kanianka