Vianočný príhovor prezidenta Hasičského a záchranného zboru

Vážení kolegovia, drahí hasiči, priatelia,

ani sme sa nenazdali, ubehol ďalší rok, a znovu prichádzajú výnimočné a najkrajšie sviatky v roku plné pokoja a rodinných stretnutí. Vôňa domova, tradície a dobré zvyky sú neodmysliteľnou súčasťou čarovného vianočného obdobia.
V čase najkrajších sviatkov pokoja, porozumenia, lásky a mieru všetko plynie pomalšie. Počas vianočných sviatkov trávime čas so svojou rodinou a svojimi najdrahšími, s ktorými mnohokrát nemáme možnosť počas pracovného zhonu zasadnúť za jeden stôl a stráviť spolu pár chvíľ. Počas Vianoc aspoň na chvíľu zabúdame na prácu a snažíme sa užiť si svojich blízkych.
Všedný život okolo nás však nekončí. Sú medzi nami aj takí, ktorí musia vymeniť pohodlie domova a rodinný pokoj za náročnú službu, aby všetci ľudia, naši kolegovia, priatelia a známi mohli prežiť vianočné sviatky s pocitom, že stále je tu niekto, kto sa o nich v prípade núdze postará a poskytne im pomoc.
Veľké ďakujem patrí Vám, kolegovia, slúžiacim na hasičských staniciach, kolegyniam a kolegom na operačných strediskách, dobrovoľným hasičom a všetkým tým, ktorí počas týchto pokojných dní opustili rodinný kruh a pohodlie domova za pomoc druhým.
Aj tento rok by bez Vás, Vašich činov a skutkov, mnoho rodín nemohlo spoločne zasadnúť ku stolu so svojimi blízkymi, rozbaliť si darčeky a tešiť sa jeden z druhého.
Na chvíľu si spomeňme aj na tých, ktorí nám budú pri štedrovečernom stole chýbať a ich stolička zostane prázdna.

Prajem Vám všetkým krásne a pokojné Vianoce plné pohody a radosti, veľa zdravia, šťastia a lásky.

S úctou,

plk. Ing. Pavol Nereča