Vianočný príhovor prezidenta Hasičského a záchranného zboru

Vážení kolegovia, drahí hasiči,

v čase najkrajších sviatkov pokoja, lásky, porozumenia a mieru všetko plynie pomalšie. Na pár chvíľ zabudneme na prácu, všetci sme pokojnejší, milší, snažíme sa byť dobrí. Je to však o čare Vianoc, vôni domova, tradíciách, dobrých ľuďoch bez rozdielu veku, presvedčenia, príslušnosti i povolania. Snažíme sa užiť si svojich blízkych viac ako po celý rok. Žiaľ, všedný život okolo nás nekončí, a tak počas svojich pokojných dní mnohí z Vás musia opustiť pohodlie a pokoj rodín. Slúžite na hasičských staniciach, aby ľudia a aj Vaši kolegovia doma mohli prežiť sviatky v pokoji a s pocitom, že je tu niekto, kto sa o nich v prípade núdze postará.

Kolegovia, dovoľte mi všetkým v službe i mimo nej, nezabúdajúc na dobrovoľných hasičov, verejne poďakovať za Vašu prácu, dôveru, podporu pri výkone služobných činností, za Vašu ľudskosť a profesionalitu, za Vašu obetavú, nezištnú prácu, pri ktorej denne riskujete svoje životy, len aby ste pomohli druhým. Aj tieto Vianoce by bez Vás, Vašich činov a skutkov, mnoho rodín nemohlo spoločne zasadnúť ku stolu so svojimi blízkymi, rozbaliť si darčeky a tešiť sa jeden z druhého.

A mnohí žiaľ naozaj budú pri stole chýbať. Aj v tomto roku nás opustili naši kolegovia v službe i na dôchodku. Spomeňme si na nich, boli našim spoločným ohnivkom v reťazi, naši spolubojovníci.

Prajem vám všetkým krásne a pokojné Vianoce, veľa zdravia, šťastia, lásky, radosti a ako vždy „hasiči, vráťte sa domov k svojim rodinám živí a zdraví“ !
S úctou

Alexander Nejedlý
prezident Hasičského a záchranného zboru

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X