Vianočný príhovor prezidenta Hasičského a záchranného zboru

Vážení kolegovia, drahí hasiči,

v čase najkrajších sviatkov pokoja, lásky, porozumenia a mieru všetko plynie pomalšie. Na pár chvíľ zabudneme na prácu, všetci sme pokojnejší, milší, snažíme sa byť dobrí. Je to však o čare Vianoc, vôni domova, tradíciách, dobrých ľuďoch bez rozdielu veku, presvedčenia, príslušnosti i povolania. Snažíme sa užiť si svojich blízkych viac ako po celý rok. Žiaľ, všedný život okolo nás nekončí, a tak počas svojich pokojných dní mnohí z Vás musia opustiť pohodlie a pokoj rodín. Slúžite na hasičských staniciach, aby ľudia a aj Vaši kolegovia doma mohli prežiť sviatky v pokoji a s pocitom, že je tu niekto, kto sa o nich v prípade núdze postará.

Kolegovia, dovoľte mi všetkým v službe i mimo nej, nezabúdajúc na dobrovoľných hasičov, verejne poďakovať za Vašu prácu, dôveru, podporu pri výkone služobných činností, za Vašu ľudskosť a profesionalitu, za Vašu obetavú, nezištnú prácu, pri ktorej denne riskujete svoje životy, len aby ste pomohli druhým. Aj tieto Vianoce by bez Vás, Vašich činov a skutkov, mnoho rodín nemohlo spoločne zasadnúť ku stolu so svojimi blízkymi, rozbaliť si darčeky a tešiť sa jeden z druhého.

A mnohí žiaľ naozaj budú pri stole chýbať. Aj v tomto roku nás opustili naši kolegovia v službe i na dôchodku. Spomeňme si na nich, boli našim spoločným ohnivkom v reťazi, naši spolubojovníci.

Prajem vám všetkým krásne a pokojné Vianoce, veľa zdravia, šťastia, lásky, radosti a ako vždy „hasiči, vráťte sa domov k svojim rodinám živí a zdraví“ !
S úctou

Alexander Nejedlý
prezident Hasičského a záchranného zboru

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Daždivé počasie súťažiacich vo Francovej Lhote neodradilo

Na 9. kole SMHL vo Francovej Lhote sa rozdávali posledné body pred ligovou prestávkou. Zasúťažiť …

X