Víkend hasičov v Slovenskom Komlóši

Dobrovoľní hasiči z maďarského partnerského mesta Tótkomlós v sobotu 25. februára 2017 bilancovali uplynulý rok na výročnej členskej schôdzi. Nechýbala dobrá nálada, či hostia z poza hraníc.

Blízki susedia a výmena informácií

Do maďarského mesta Tótkomlós zavítali už tradične na návštevu členovia Dobrovoľného hasičského zboru mesta Jelšava. Tentokrát traja zástupcovia DHZ mesta Jelšava sa stretli okrem domáceho maďarského Tótkomlósa aj s dobrovoľnými hasičmi zo srbského Horgoša či rumunského Nadlaku. Na úvod výročná schôdza prebiehala podľa schváleného programu. Po oficiálnej časti sa už pokračovalo v uvoľnenej atmosfére, diskusii.

Pokračovali aj na ďalší deň

Nedeľný deň si zástupcovia DHZM Jelšava spolu s kolegami domáceho mesta Tótkomlós urobili prechádzku mestom, pri ktorej hodnotili a analyzovali zásah svojich maďarských kolegov. Popoludnie patrilo rozlúčke a ďalekej ceste domov. „Teší ma, keď sa môžeme takto spoločne stretnúť a vymeniť si skúsenosti zo všetkých štyroch zborov, čo je určite prínosom pre každý dobrovoľný hasičský zbor. Vieme si vzájomne porovnať vybavenosť, zlepšiť svoju činnosť smerovať ju istým smerom k lepšiemu, vzájomne si pomôcť a podporiť sa a aj toto stretnutie ma ubezpečilo v tom, že som mohla spolu so svojimi kolegami stráviť príjemné dva dni v kruhu priateľov“ – prezradila Gabriela Jakubecová, účastníčka návštevy DHZM Tótkomlós.

Autor: Tomáš Bilik      Foto: Gabriela Jakubecová

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X