Výjazdy hasičov počas Štedrého dňa

Požiar sušičky kukurice v Galante

Počas Štedrého dňa boli slovenskí hasiči vyslaní celkom k 71 udalostiam. Zasahovali pri 34 požiaroch, 19 technických udalostiach a 18 dopravných nehodách. Najviac požiarov bolo zaznamenaných v Košickom kraji (9), najvyšší počet výjazdov k technickým udalostiam vykonali hasiči v Bratislavskom kraji (8), pri dopravných nehodách najčastejšie zasahovali hasiči v Trenčianskom kraji (5).
Počas Štedrého dňa bola pomoc hasičov najčastejšie potrebná v Bratislavskom, Trenčianskom, Košickom a Banskobystrickom kraji (15, 12, 12, a 11 výjazdov).

V priebehu dnešného a zajtrajšieho dňa bude na Slovensku slúžiť 730 profesionálnych hasičov.