Výjazdy hasičov v súvislosti s poveternostnou situáciou na Slovensku

V súvislosti so silným vetrom a dažďom bol takmer na celom území Slovenska zaznamenaný nárast výjazdov k popadaným stromom a konárom. Viac ako 100 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru zasahovalo v 5 slovenských krajoch pri takmer 60 udalostiach takéhoto charakteru.

Od včerajšieho večera do rána bol najvyšší počet technických výjazdov zaznamenaný v Trenčianskom kraji, kde boli vplyvom búrkovej činnosti príslušníci vyslaní k 25 udalostiam. Išlo najmä o odstraňovanie spadnutých stromov na komunikáciách, elektrických vedeniach a rodinných domoch. V jednom prípade museli hasiči v Handlovej zasahovať pri nehode rušňa, ktorý narazil do spadnutého stromu na koľajisku a pretrhol si palivovú nádrž. Pri udalosti nedošlo k žiadnym zraneniam. V Trenčianskom kraji celkom zasahovalo 35 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a bolo nasadených 10 ks hasičskej techniky.
Hasiči v Nitrianskom kraji boli vyslaní k desiatim udalostiam súvisiacich s búrkovou činnosťou. Celkom ich zasahovalo 22 a bolo nasadených 7 ks hasičskej techniky. Situáciu komplikovali najmä spadnuté stromy a konáre na štátnych komunikáciách.
Niekoľko popadaných stromov odstraňovali aj hasiči v Trnavskom kraji, kde museli zasahovať 9 – krát. K udalostiam bolo celkom vyslaných 18 príslušníkov a bolo nasadených 7 ks hasičskej techniky.
V Bratislavskom kraji zasahovali hasiči pri odstraňovaní spadnutých stromov, odčerpávaní zatopených priestorov a pri požiari, ktorý vznikol pravdepodobne po údere blesku na chate pod vrchom Borinka, okres Malacky. K tomuto požiaru boli hasiči vyslaní pred siedmou hodinou večer. Oheň zasiahol strechu, hasičom sa ho podarilo zlikvidovať o pol desiatej. V súvislosti s poveternostnou činnosťou zasahovalo v Bratislavskom kraji celkom 19 príslušníkov so 6 ks hasičskej techniky pri 6 takýchto udalostiach.
V Banskobystrickom kraji bola situácia najpokojnejšia, hasiči boli z dôvodu búrkovej činnosti vyslaní len k 4 udalostiam. Pri odstraňovaní spadnutých stromov zasahovalo 11 príslušníkov so 4 ks hasičskej techniky.

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Štartovacia pištoľ alebo revolver na náboje v kal. 6 mm (Short Blank) je podľa zákona expanznou zbraňou.

Dňa 2.12.2021 bola schválená v parlamente novela Zákona č. 190/2003 Z. z. (o strelných zbraniach …

X