Výjazdy hasičov v súvislosti s poveternostnou situáciou na Slovensku

V súvislosti so silným vetrom a dažďom bol takmer na celom území Slovenska zaznamenaný nárast výjazdov k popadaným stromom a konárom. Viac ako 100 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru zasahovalo v 5 slovenských krajoch pri takmer 60 udalostiach takéhoto charakteru.

Od včerajšieho večera do rána bol najvyšší počet technických výjazdov zaznamenaný v Trenčianskom kraji, kde boli vplyvom búrkovej činnosti príslušníci vyslaní k 25 udalostiam. Išlo najmä o odstraňovanie spadnutých stromov na komunikáciách, elektrických vedeniach a rodinných domoch. V jednom prípade museli hasiči v Handlovej zasahovať pri nehode rušňa, ktorý narazil do spadnutého stromu na koľajisku a pretrhol si palivovú nádrž. Pri udalosti nedošlo k žiadnym zraneniam. V Trenčianskom kraji celkom zasahovalo 35 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a bolo nasadených 10 ks hasičskej techniky.
Hasiči v Nitrianskom kraji boli vyslaní k desiatim udalostiam súvisiacich s búrkovou činnosťou. Celkom ich zasahovalo 22 a bolo nasadených 7 ks hasičskej techniky. Situáciu komplikovali najmä spadnuté stromy a konáre na štátnych komunikáciách.
Niekoľko popadaných stromov odstraňovali aj hasiči v Trnavskom kraji, kde museli zasahovať 9 – krát. K udalostiam bolo celkom vyslaných 18 príslušníkov a bolo nasadených 7 ks hasičskej techniky.
V Bratislavskom kraji zasahovali hasiči pri odstraňovaní spadnutých stromov, odčerpávaní zatopených priestorov a pri požiari, ktorý vznikol pravdepodobne po údere blesku na chate pod vrchom Borinka, okres Malacky. K tomuto požiaru boli hasiči vyslaní pred siedmou hodinou večer. Oheň zasiahol strechu, hasičom sa ho podarilo zlikvidovať o pol desiatej. V súvislosti s poveternostnou činnosťou zasahovalo v Bratislavskom kraji celkom 19 príslušníkov so 6 ks hasičskej techniky pri 6 takýchto udalostiach.
V Banskobystrickom kraji bola situácia najpokojnejšia, hasiči boli z dôvodu búrkovej činnosti vyslaní len k 4 udalostiam. Pri odstraňovaní spadnutých stromov zasahovalo 11 príslušníkov so 4 ks hasičskej techniky.

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Daždivé počasie súťažiacich vo Francovej Lhote neodradilo

Na 9. kole SMHL vo Francovej Lhote sa rozdávali posledné body pred ligovou prestávkou. Zasúťažiť …

X