Výjazdy hasičov v súvislosti so zábavnou pyrotechnikou

Posledný deň v roku zaznamenali hasiči od 13.00 do 01.00 hod. celkom 26 výjazdov súvisiacich so zábavnou pyrotechnikou. Hasiči v Bratislavskom, Žilinskom a Nitrianskom kraji zasahovali pri 5 takýchto prípadoch; v Trnavskom, Trenčianskom a Prešovskom kraji boli zaznamenané 3 prípady, v Banskobystrickom kraji zasahovali hasiči 2 – krát, v Košickom kraji v súvislosti so zábavnou pyrotechnikou hasiči nezasahovali ani raz. Išlo prevažne o požiare kontajnerov. Najväčší požiar spôsobený oslavami Nového roka vznikol v obci Švošov (okres Ružomberok), kde došlo po odpálení zábavnej pyrotechniky k požiaru stromu.

Pri požiari bytu zasahovali tesne pred polnocou bratislavskí hasiči na Kominárskej ulici. Následkom udalosti došlo k zadymeniu bytu a chodby a intoxikácii splodinami horenia u jednej osoby. Hasičom sa požiar podarilo zlikvidovať 5 minút pred polnocou, priestory bytu a chodbu odvetrali. Zranená osoba bola záchrannou zdravotnou službou ošetrená na mieste udalosti. Evakuácia obyvateľov ostatných bytov nebola potrebná. Požiar vznikol pravdepodobne zo sviečky na vianočnom venci.

Foto: pravda.sk