Z dôvodu nepriaznivej poveternostnej situácie boli v teréne stovky hasičov

Viac ako 250 technických výjazdov zaznamenali hasiči počas včerajšieho dňa a dnešnej noci z dôvodu nepriazne počasia. Silné sneženie potrápilo najmä hasičov v Banskobystrickom kraji, ktorí zasahovali až 163-krát. Na východe Slovenska v Košickom kraji pomáhali v 59 prípadoch, hasiči v Prešovskom kraji zasahovali 22 – krát.
Až v 95% prípadov išlo o odstraňovanie popadaných stromov a následné sprejazdňovanie cestných komunikácií. Okrem toho vykonávali hasiči činnosti súvisiace s pandémiou koronavírusu, zasahovali pri dvadsiatke požiarov, 42 dopravných nehodách a pri 18 ekologických udalostiach. Celkový počet udalostí, pri ktorých museli zasahovať sa vyšplhal na takmer 350, čo je trikrát viac ako v iné dni.

Foto: HaZZ, Dopravný servis KE,KS

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Majstrovstvá SR | 23.10.2021 | GALANTA

Komentáre comments

X