Za posledných 12 hodín zasahovali hasiči najčastejšie pri popadaných stromoch

Za posledných 12 hodín sa na Slovensku stalo takmer 230 technických udalostí, pri ktorých bola potrebná pomoc hasičov. Z celkového počtu výjazdov až 90% tvorili výjazdy k popadaným stromom, ktoré blokovali vozovku, spadli na zaparkované vozidlá alebo inak ohrozovali okolie. Najviac udalostí, ktoré spôsobila nepriaznivá poveternostná situácia, bolo zaznamenaných v Nitrianskom kraji. Hasiči tu zasahovali až 57 – krát, a to najmä v okresoch Nitra, Nové Zámky a Komárno. V Trnavskom kraji pomáhali 47 – krát, v Banskobystrickom a Bratislavskom kraji 43 – krát, v Trenčianskom kraji 10 – krát, v Košickom a Prešovskom kraji 7 a 5 – krát. Doposiaľ sa pri výjazdoch na celom Slovensku zúčastnilo viac ako 270 príslušníkov HaZZ.