Za posledných 24 hodín pomáhalo v teréne 1000 hasičov

Za posledných 24 hodín zasahovali hasiči v súvislosti s nepriaznivým počasím 250-krát. V teréne pomáhalo 400 príslušníkov HaZZ a 570 dobrovoľných hasičov s 320 kusmi hasičskej techniky dokopy.
Aj počas dnešnej noci umiestňovali hasiči protipovodňové bariéry na mestach, kde hrozilo vyliatie vodných tokov (Banská Bystrica, Zvolen, Zvolenská Slatina, Lehota pod Vtáčnikom) a vykonávali monitoring vodných tokov. Okrem zásahov v súvislosti s povodňovou situáciou odstraňovali spadnuté stromy z cestných komunikácií a odčerpávali vodu zo zatopených priestorov.
V pohotovosti až do odvolania naďalej zostávajú DHZO, ktoré disponujú protipovodňovou technikou.