Home / PRÁVE TERAZ / Zásah hasičov pri požiari kopca Veľký Gápeľ pokračuje od skorého rána

Zásah hasičov pri požiari kopca Veľký Gápeľ pokračuje od skorého rána

Viac ako 40 hodín hasiči z celého Slovenska pracujú na lokalizácii požiaru v lokalite Veľký Gápeľ. Pred šiestou hodinou ráno sústredili techniku pod požiarisko, aby mohli pokračovať v hasebných prácach. Aj počas dnešného dňa budú leteckú podporu zo vzduchu poskytovať dva vrtuľníky Letky MV SR a Letky Mo SR. Hasiči budú naďalej využívať dopravné vedenie napájané jazierkovým systémom a cisternovou technikou.
Na miesto prišlo tiež 30 dobrovoľníkov z radov zamestnancov Lesov SR a dobrovoľníci zo Štátnej ochrany prírody, ktorí budú nápomocní hasičom pri lokalizačných prácach.

V Medzibrode došlo k zrúteniu rodinného domu, hasiči prehľadávajú sutiny

Hasiči momentálne zasahujú v obci Medzibrod v okrese Banská Bystrica, kde došlo k zrúteniu časti …