Hasiči spolu s dobrovoľníkmi z DHZO stále zasahujú v súvislosti s prívalovým dažďom

V súvislosti s prívalovým dažďom, ktorý zasiahol územie severného Slovenska a Vysokých Tatier zasahujú príslušníci HaZZ spolu s dvadsiatkou dobrovoľných hasičov vo viacerých obciach a mestách. Aktuálne boli hasiči zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a v Humennom vyslaní do obce Tatranská Javorina, okres Poprad, kde hrozí vyliatie potoka z koryta. Hasiči vykonávajú na mieste protipovodňové opatrenia, nakoľko kvôli stúpajúcej hladine vody hrozí spadnutie mosta. Najvážnejšia situácia je v Prešovskom a Košickom kraji, a to v obciach Mlynky, Stará Lesná a Tatranská Javorina, časť Podspády.