Požiar bytu v Krupine

Dňa 5. januára 2018 v skorých ranných hodinách bol na tiesňovú linku nahlásený požiar bytu na 1. poschodí v meste Krupina. Na miesto udalosti bolo vyslaných dvanásť hasičov z hasičskej stanice v Krupine, Pliešovciach a v Banskej Bystrici s piatimi kusmi techniky.
Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že požiarom je zasiahnutá kuchyňa a chodba bytu. Na mieste udalosti sa nachádzala jedna zranená osoba, ktorá bola odovzdaná do opatery záchrannej zdravotnej služby. Požiar sa hasičom podarilo lokalizovať v krátkom čase, čím zabránili jeho rozšíreniu do ostatných priestorov. Pri požiari sa celkovo zranili tri osoby, dve osoby boli intoxikované splodinami horenia a jedna osoba utrpela popáleniny v hornej polovici tela.
Následkom požiaru vznikla majiteľke bytu škoda predbežne vyčíslená na 7.000 €.
Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Pri požiari dodávky zasahovali členovia DHZO Veľké Ludince

Dnes pred piatou hodinou ráno boli hasiči vyslaní k požiaru dodávky v obci Veľké Ludince, …