Home / ZÁSAHY / Banskobystrický kraj / Požiar bytu v Krupine

Požiar bytu v Krupine

Dňa 5. januára 2018 v skorých ranných hodinách bol na tiesňovú linku nahlásený požiar bytu na 1. poschodí v meste Krupina. Na miesto udalosti bolo vyslaných dvanásť hasičov z hasičskej stanice v Krupine, Pliešovciach a v Banskej Bystrici s piatimi kusmi techniky.
Po príchode na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že požiarom je zasiahnutá kuchyňa a chodba bytu. Na mieste udalosti sa nachádzala jedna zranená osoba, ktorá bola odovzdaná do opatery záchrannej zdravotnej služby. Požiar sa hasičom podarilo lokalizovať v krátkom čase, čím zabránili jeho rozšíreniu do ostatných priestorov. Pri požiari sa celkovo zranili tri osoby, dve osoby boli intoxikované splodinami horenia a jedna osoba utrpela popáleniny v hornej polovici tela.
Následkom požiaru vznikla majiteľke bytu škoda predbežne vyčíslená na 7.000 €.
Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Srnka prežila vďaka rýchlemu zásahu šamorínskych hasičov

Dnes pred obedom boli hasiči zo Šamorína vyslaní do katastra obce Štvrtok na Ostrove, kde …