Home / ZÁSAHY / Trnavský kraj / Srnka prežila vďaka rýchlemu zásahu šamorínskych hasičov

Srnka prežila vďaka rýchlemu zásahu šamorínskych hasičov

Dnes pred obedom boli hasiči zo Šamorína vyslaní do katastra obce Štvrtok na Ostrove, kde bola v zavlažovacom kanáli spozorovaná srnka. Tá sa z neho nevedela dostať vlastnými silami a hrozilo jej utopenie. Po príchode hasičov bola už srnka značne vyčerpaná a plávala od jedného brehu k druhému. Tie boli lemované klzkými betónovými panelmi, ktoré jej znemožňovali uniknúť. Pri záchrannej akcii bol do vody spustený príslušník v lezeckom postroji, ktorý srnku bezpečne vytiahol na breh. Hasiči srnku, ktorá neutrpela žiadne zranenia, zahrievali dekou. Po chvíli nabrala späť svoje sily a bola vypustená do voľnej prírody.

Tri zhorené traktory si vyžiadali škodu 150 tisíc eur

Dnes pred druhou hodinou ráno bol ohlásený požiar pracovných strojov v obci Horná Strehová, okres …