Srnka prežila vďaka rýchlemu zásahu šamorínskych hasičov

Dnes pred obedom boli hasiči zo Šamorína vyslaní do katastra obce Štvrtok na Ostrove, kde bola v zavlažovacom kanáli spozorovaná srnka. Tá sa z neho nevedela dostať vlastnými silami a hrozilo jej utopenie. Po príchode hasičov bola už srnka značne vyčerpaná a plávala od jedného brehu k druhému. Tie boli lemované klzkými betónovými panelmi, ktoré jej znemožňovali uniknúť. Pri záchrannej akcii bol do vody spustený príslušník v lezeckom postroji, ktorý srnku bezpečne vytiahol na breh. Hasiči srnku, ktorá neutrpela žiadne zranenia, zahrievali dekou. Po chvíli nabrala späť svoje sily a bola vypustená do voľnej prírody.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Pri požiari dodávky zasahovali členovia DHZO Veľké Ludince

Dnes pred piatou hodinou ráno boli hasiči vyslaní k požiaru dodávky v obci Veľké Ludince, …

X