Home / ZÁSAHY / Banskobystrický kraj / Ekologický zásah hasičov vo Zvolene

Ekologický zásah hasičov vo Zvolene

V utorok večer bol ohlásený výskyt neznámej dráždivej látky v bytovom dome na Strážskej ceste vo Zvolene. Zasahujúci príslušníci z HS vo Zvolene, Banskej Bystrici a z Výcvikového centra HaZZ Lešť zabezpečili evakuáciu bytového domu, odkiaľ vyviedli 30 obyvateľov, jedného psa a papagája. Jednej osobe poskytli predlekársku prvú pomoc a zabezpečili analýzu ovzdušia. Priestor bytového domu odvetrali a skontrolovali termokamerou. Po príchode zamestnancov Kontrolného chemického laboratória Civilnej ochrany bolo vykonané ďalšie kontrolné meranie s negatívnym výsledkom. Veliteľ zásahu a pracovník Kontrolného chemického laboratória sa zhodli, že priestor je pre obyvateľov bezpečný a povolili návrat občanov do bytov.

Foto: ilustračné HaZZ

Pre nedovolené spaľovanie vznikol požiar, ktorý zasiahol plochu 12 tisíc m2

Žilinských hasičov včera potrápil požiar rúbaniska, ktorý vypukol popoludní v katastri obce Ochodnica v okrese …