Začal sa boj o reprezentačné miestenky dorasteniek

Dnes 02.04.2016 v areáli HaZZ v Poprade prebehlo prvé reprezentačné sústredenie kategórie dorasteniek (13-18 rokov). Po včerajšom zlom počasí som sa bál ako to bude dnes, ale počasie nás nakoniec prekvapilo a bolo príjemne teplo. Mňa stihlo už aj trošku pripiecť :D. Reprezentačného sústredenia sa zúčastnilo 10 dievčat zo Spišskej Soboty, Spišskej Novej Vsi, Spišského Štvrtku, Spišskej Teplice, Spišských Vlách, Vikartoviec a Bytčice. Prevládali dievčatá zo Spiša. Bude to asi hlavne tým, že je tu vybudované perfektné zázemie na trénovanie najdôležitejších disciplín hasičského športu a to stovky a veže. Niektoré dievčatá sa ospravedlnili kvôli chorobe. Tie sa teda pripoja k reprezentácií  po uzdravení.

Reprezentačné sústredenie prebehlo pod dohľadom trénerov Marek Šebesta, Viliama Stinčíka a Vladimíra Suržina. Zamerané bolo hlavne na atletickú prípravu, ktorú mal pod dohľadom Viliam Stinčík. Potom sme dievčatá rozdelili na skupinky a zamerali sa na prípravu a zdokonalenie techniky v behu na 100m cez prekážky a výstup do druhého podlažia cvičnej veže.

Zhodnotili sme, že výkony dievčat sú kvalitné a veľmi vyrovnané a bude pekné sledovať ako sa zlepšujú.

Všetky boli zaradené do širšieho výberu reprezentácie.

kategória staršie dorastenky:  ročník:  DHZ/organizácia
Dominika Ostrochovská 1998 DHZ Bytčica
Monika Kubová 1998 DHZ Bytčica
Dominika Čurillová 1998 DHZ Spišské Vlachy
kategória stredné dorastenky:
Michaela Maximová 2000 DHZ Spišská Sobota
Barbora Jakubcová 2000 DHZ Spišský Štvrtok
Ema Strelová 2001 ZK IMA ZŠ Hutnická Spišská Nová Ves
Viktória Koščáková 2001 DHZ Vikartovce
Lea Andrášová 2000 DHZ Spišská Sobota
Vanesa Smiková 2000 DHZ Šuňava
kategória mladšie dorastenky:
Radka Červeňová 2002 DHZ Spišská Teplica
Kristína Pospíšilová 2003 DHZ Spišská Sobota

Najbližšie sa takto stretneme o nejaké 3 týždne, kde doladíme to čo si dovtedy dievčatá natrénujú.