Požiar strechy základnej školy na Palisádach

Aktualizácia – 12.45 hod. – LIKVIDÁCIA POŽIARU

Hasičom sa požiar strechy školy na Palisádach podarilo úplne zlikvidovať. Momentálne vykonávajú záverečnú obhliadku požiariska a po zbalení všetkých vecných prostriedkov odídu na svoje základne. Od príchodu na miesto udalosti sa im požiar podarilo zlikvidovať za menej ako 3 hodiny.

Aktualizácia – 12.45 hod. – LOKALIZÁCIA POŽIARU

Hasičom sa požiar strechy školy na Palisádach v Bratislave podarilo lokalizovať, pokračujú v jeho úplnej likvidácii.

Aktualizácia – 12.30 hod.

Zasahujúci hasiči rozdelili požiarisko na dva zásahové úseky, z ktorých jeden je takmer lokalizovaný. V okolí budovy zabezpečujú usmerňovanie dopravy príslušníci polície, bolo tiež vypnuté trolejové vedenie a je dočasne pozastavená MHD v blízkosti horiaceho objektu.

Aktualizácia – 11.45 hod.

Podľa predbežných informácií išlo o spojenú materskú a základnú školu. Pri požiari sa evakuovalo 87 detí a 21 vychovávateľov z MŠ a 109 študentov a 29 učiteľov zo ZŠ. Všetky evakuované osoby sú v bezpečí v náhradnom objekte – z tohto dôvodou nebolo potrebné na miesto vysielať evakuačný autobus HaZZ.
Pri udalosti momentálne zasahujú všetky bratislavské hasičské stanice s viacerými cisternami.

Pôvodná správa – 11.20 hod.

Dve desiatky hasičov momentálne zasahujú pri požiari strechy základnej školy na Palisádach v Bratislave, ktorý vypukol pred jedenástou hodinou. V škole sa nachádzal zatiaľ nezistený počet detí a učiteľov, ktorí vykonali evakuáciu ešte pred príchodom hasičov. Požiar vznikol na streche školy, na ktorej pracovali robotníci a zasiahol jej drevenú konštrukciu. Hasiči z Radlinského a Hálkovej sa momentálne snažia požiar lokalizovať, doposiaľ sa nikto nezranil.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Následkom dopravnej nehody pri Jablonici začal motocykel horieť, zasahujú hasiči

Hasiči zo Senice momentálne zasahujú pri dopravnej nehode motocykla s osobným autom, ktorá sa stala …

X