Požiar strechy základnej školy na Palisádach

Aktualizácia – 12.45 hod. – LIKVIDÁCIA POŽIARU

Hasičom sa požiar strechy školy na Palisádach podarilo úplne zlikvidovať. Momentálne vykonávajú záverečnú obhliadku požiariska a po zbalení všetkých vecných prostriedkov odídu na svoje základne. Od príchodu na miesto udalosti sa im požiar podarilo zlikvidovať za menej ako 3 hodiny.

Aktualizácia – 12.45 hod. – LOKALIZÁCIA POŽIARU

Hasičom sa požiar strechy školy na Palisádach v Bratislave podarilo lokalizovať, pokračujú v jeho úplnej likvidácii.

Aktualizácia – 12.30 hod.

Zasahujúci hasiči rozdelili požiarisko na dva zásahové úseky, z ktorých jeden je takmer lokalizovaný. V okolí budovy zabezpečujú usmerňovanie dopravy príslušníci polície, bolo tiež vypnuté trolejové vedenie a je dočasne pozastavená MHD v blízkosti horiaceho objektu.

Aktualizácia – 11.45 hod.

Podľa predbežných informácií išlo o spojenú materskú a základnú školu. Pri požiari sa evakuovalo 87 detí a 21 vychovávateľov z MŠ a 109 študentov a 29 učiteľov zo ZŠ. Všetky evakuované osoby sú v bezpečí v náhradnom objekte – z tohto dôvodou nebolo potrebné na miesto vysielať evakuačný autobus HaZZ.
Pri udalosti momentálne zasahujú všetky bratislavské hasičské stanice s viacerými cisternami.

Pôvodná správa – 11.20 hod.

Dve desiatky hasičov momentálne zasahujú pri požiari strechy základnej školy na Palisádach v Bratislave, ktorý vypukol pred jedenástou hodinou. V škole sa nachádzal zatiaľ nezistený počet detí a učiteľov, ktorí vykonali evakuáciu ešte pred príchodom hasičov. Požiar vznikol na streche školy, na ktorej pracovali robotníci a zasiahol jej drevenú konštrukciu. Hasiči z Radlinského a Hálkovej sa momentálne snažia požiar lokalizovať, doposiaľ sa nikto nezranil.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X