Jablonecká hala – šesťdesiatky a stovky + záznam súťaží

V sobotu 19.3.2016 sa po tretíkrát uskutočnila súťaž mladých hasičov v šesťdesiatkach v Jablonci nad Nisou. Zároveň to bolo aj prvé kolo obľúbeného Českého halového pohára, ktoré ukončia kolá v Prahe a Ostrave v novembri tohto roku.

Do Jablonca sa tento rok vybrala aj malá výprava našich pretekárov. A počínali si úspešne. Celodňový maratón odštartovali už tradične mladšie dievčatá. V konkurencii 98 dievčat na 31.mieste skončila Nataša Strelová ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves časom 19,89s. Na 8. Mieste sa umiestnila Magdaléna Štinčíková z DHZ Svit čas 15,56s.

136 člennú kategóriu mladších chlapcov,  sme obsadili jediným pretekárom. Ale tým najlepším. Michal Rerko ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves prvým pokusom za 14,50s si vybojoval cenné víťazstvo a plný počet bodov do hodnotenia Českého halového pohára.

V kategórii starších dievčat sa v Jablonci sa zišlo tento rok 159 dievčat. Medzi nimi sa nestratila Ema Strelová ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves a časom 13,17s vybojovala 4.miesto.

Kategória starších chlapcov, býva už tradične najviac obsadenou kategóriou.  V 170 člennom poli pretekárov súťažili dvaja pretekári zo DHZ-ZŠ Šuňava. Na na 11.mieste skončil Marek Švajka čas 13,42s a na 45.mieste Jakub Fridman čas 15,11s.

V nedeľu pokračovala súťaž súbojmi dorastencov na stometrovej trati. Zo šiestich kategórii sme pretekármi obsadili len dve. Kategória stredné dorastenky Ema Strelová ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves čas 19,67s a 10.miesto.

Kategória strední dorastenci. Marián Lorinc čas 18,42s a 12 miesto, Samuel Bučák čas 19,67s a 29.miesto obaja ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves, Marek Švajka čas 18,80s a 21.miesto, Jakub Fridman čas 19,28s a 25.miesto obaja DHZ-ZŠ Šuňava.

Tu už bol vidieť rozdiel medzi našimi a českými pretekármi.  Slovenské podmienky vo vybavení, tréningu a zázemí sa s našimi susedmi nedajú porovnávať. Aj preto je potrebné oceniť dosiahnuté výsledky.

Ďakujeme organizátorom za bezchybne zvládnutú akciu a možnosť zúčastniť sa.  Aj to nám dáva motiváciu pokračovať v tomto nádhernom športe.