Hasiči zasahujú po veternej smršti

Desiatky hasičov momentálne zasahujú na západe Slovenska, kde sa večer prehnala veterná smršť. Najkritickejšia situácia je v Bratislavskom a Trnavskom kraji, kde hasiči pomáhajú pri popadaných stromoch, strešných krytinách a elektrických stĺpoch. Situáciu značne komplikujú aj výpadky elektrického prúdu. V oboch spomínaných krajoch momentálne zasahujú všetky sily a prostriedky.
Hasiči zasahovali aj v stanovom tábore v obci Dubové (okres Turčianske Teplice), kde silný vietor strhol stany a bez prístrešia zostalo približne 50 ľudí (z toho 35 detí). Všetky osoby vyviazli bez zranenia a bolo im poskytnuté útočisko v evakuačnom autobuse HaZZ.