Počet výjazdov hasičov stúpol dvojnásobne

Hasiči od rána zasahujú pri udalostiach spôsobených silným vetrom. Približne od 8.00 hod. boli vyslaní k viac ako 120 udalostiam, pričom desiatky z nich stále prebiehajú. Pomoc hasičov je najčastejšie potrebná v Trenčianskom a Trnavskom kraji, kde bolo zaznamenaných viac ako 25 výjazdov. Ide prevažne o zásahy k spadnutým stromom a uvoľneným strechám.
Pomoc príslušníkov bola potrebná aj v Senici, kde sa na jednom z bytových domov uvoľnila strecha a spadla na niekoľko zaparkovaných vozidiel (foto na facebooku). Hasiči boli privolaní aj do lokality Nižné Kamence, kde sa vybrežil vodný tok Varínka a zahatal cestu dvom zaparkovaným vozidlám s niekoľkými cestujúcimi. Hasiči osoby vyviedli do bezpečia pomocou lana (foto na facebooku). Zatiaľ bolo k udalostiam spôsobených poveternostnou situáciou vyslaných celkom 250 príslušníkov HaZZ.