Home / PRÁVE TERAZ / Silný vietor zamestnáva hasičov od skorého rána

Silný vietor zamestnáva hasičov od skorého rána

Od šiestej hodiny vykonali v súvislosti s nepriaznivou povetrnostnou situáciou už 80 výjazdov, pričom pri desiatkach z nich stále zasahujú. Pomáhajú najmä pri popadaných stromoch na cestách a zaparkovaných vozidlách.
Najvážnejšia situácia je v Žilinskom kraji, kde hasiči zasahovali už viac ako 40 – krát, a to najmä v okresoch Čadca, Námestovo, Liptovský Mikuláš a v meste Žilina. V Trnavskom kraji boli hasiči v súvislosti s vetrom vyslaní k 11 prípadom, v Trenčianskom kraji zasahovali 8 – krát, v Bratislavskom 6 – krát. V Prešovskom kraji znemožnili popadané stromy priechodnosť štátnej cesty č. I/66 v okrese Poprad v smere z Tatranskej Javoriny k hraniciam s Poľskom. Na niekoľko kilometrovom úseku popadali stromy, pričom nedošlo k žiadnym zraneniam.

Vážna dopravná nehoda s následným požiarom kamióna

Hasiči už viac ako hodinu zasahujú pri dopravnej nehode, ktorá sa stala na rýchlostnej ceste …