Home / AKTUALITY / V obci Varín zasahoval vyprosťovací tank, na štrkovisku sa zaboril bager

V obci Varín zasahoval vyprosťovací tank, na štrkovisku sa zaboril bager

Krajské operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Žiline informovalo  26.septembra 2016 okolo 19:40 hod. o výjazde hasičskej jednotky do obce Varín pri Žiline. V miestnom štrkovisku zapadol bager, ktorý mal podľa hlásenia vážiť až 60 ton.

Hrozilo jeho preborenie do vody a následný únik ropných látok. Hasiči preto okamžite vyrazili na miesto, kde však zistili, že na vytiahnutie bagra bude potrebný vyprosťovací tank. Aj napriek obrovskej snahe hasičov sa bager nepodarilo vytiahnuť, nakoľko podmienky, ktoré boli na mieste to nedovolili. Vyslobodiť ťažký pracovný stroj sa mali pokúšať aj dnes a preto sme požiadali o aktuálne informácie, ktoré neskôr doplníme.

ZDROJ: http://www.zilinak.sk/

Odborný seminár pre príslušníkov organizačne zaradených na výkon funkcie v ambulanciách HaZZ

Začiatkom tohto týždňa sa v Kúpeľno – rehabilitačnom ústave MV SR Bystrá v Liptovskom Jáne …