Hasiči zasahujú pri rozsiahlom požiari lesa vo Vysokých Tatrách

Hasiči momentálne zasahujú pri rozsiahlom požiari lesa v katastri mesta Vysoké Tatry, časť Kežmarské Žľaby, ktorý vypukol približne pred hodinou. Podľa predbežných informácií požiar zasiahol plochu cca. 2 km2. Pri udalosti zasahuje takmer 50 profesionálnych hasičov z Kežmarku, Popradu, Vysokých Tatier a modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí Východ a dobrovoľní hasiči z obce Spišská Belá. Hasenie požiaru komplikuje nedostupný vysokohorský terén. Na mieste udalosti by mal v dohľadnej chvíli zasahovať aj vrtuľník Letky MV SR a vrtuľník Letky MO SR. V danej lokalite sa pripravuje evakuácia všetkých turistov z turistických chodníkov, ktorých do bezpečia odvedú horskí záchranári. Na miesto udalosti smeruje aj prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý.