Home / PRÁVE TERAZ / Hasiči zasahujú pri výbuchu plynu v Košiciach

Hasiči zasahujú pri výbuchu plynu v Košiciach

Aktualizácia, 21.50 hod.
Hasičom sa po úplnej likvidácii požiaru podarilo prehľadať byt na 5. podlaží, v ktorom horelo. Výbuch plynu sa napokon nepotvrdil. Zasiahnutá bola obývacia izba, ktorá zhorela celá aj so zariadením. Ostatné miestnosti v byte boli vplyvom sálavého tepla čiastočne poškodené a silno zadymené. Príčina vzniku požiaru doposiaľ nie je známa, budú sa ňou zaoberať zisťovatelia príčin vzniku požiarov.
Pre obyvateľov zriadilo mesto náhradné ubytovanie, ktoré využije 6 osôb.

Pôvodná správa, 21.10 hod.
20 hasičov momentálne zasahuje na Ovručskej ulici v Košiciach, kde došlo k požiaru bytu. Ten vypukol po výbuchu plynu v byte na 5. podlaží. Po príchode na miesto začali hasiči s okamžitou evakuáciou a hasebnými prácami. Podarilo sa im evakuovať 18 osôb (z toho 3 deti), jedna osoba bola zachránená pomocou výškovej techniky. Ostatní obyvatelia opustili svoje byty ešte pred príchodom hasičov. Požiar sa podarilo úplne zlikvidovať pol hodinu po príchode hasičov. V neďalekej telocvični je sústredených približne 40 obyvateľov bytového domu, ktorých vyšetrujú záchranári a hasiči. Na základe zdravotného stavu budú prevážaní do okolitých nemocníc. Pri udalosti zasahujú príslušníci z hasičských staníc Požiarnická, Teplárenská a Košice-Šaca. Na miesto bol vyslaný evakuačný autobus HaZZ, ktorý bude v prípade potreby obyvateľov prevážať do náhradného ubytovania.

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Čelnú zrážku auta s kamiónom neprežila jedna osoba

Hasiči z Tvrdošína a Dolného Kubína momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala …

X