Na ďalšom kole SMHL vo Visolajoch bodovali tímy z Moravy

Ako sme minulý týždeň avízovali, ďalšie kolo Slovensko-moravskej hasičskej ligy sa konalo uplynulú sobotu, 25.júna, vo Visolajoch, v okrese Púchov. Očakávania o účasti vyššieho počtu súťažných družstiev však neboli naplnené a celkovo sa súťaže zúčastnilo 24 dobrovoľných hasičských zborov. Oproti predošlým ročníkom súťaže o pohár starostu obce Visolaje je to pokles o takmer polovicu. Ako sa však v rozhovore s moderátorom Milanom „Yettim“ Kováčikom vyjadril predseda SMHL a zároveň hlavný rozhodca súťaže Ľuboš Kamenický, slabšia účasť súťažných tímov sa dala po takej dlhej prestávke čakať a tento ročník vníma ako reštart hasičského športu. Pre organizátorov je však určite potešujúci fakt, že počas celého dňa lemovali súťažnú dráhu davy domácich fanúšikov čakajúcich až do samého záveru na vyhodnotenie výsledkov. To sa uskutočnilo v ten správny čas, nakoľko sa už počas posledných útokov začalo zmrákať a hneď po odovzdaní ocenení sa spustil dážď.

Priebežné poradie sa v ženskej kategórii po 4. kole nezmenilo

Víťazstvo v ženskej kategórii si medzi sebou z kola na kolo „pohadzujú“ ženy zo Zlatník a ženy z Nedašovej Lhoty. Vo Visolajoch prišiel rad na druhé menované. Práve „dcérky“ z Nedašovej Lhoty, ako ich na Morave nazývajú, odchádzali zo 4. kola s plným bodovým ziskom za výsledný čas 17.45s a aj s ocenením pre najrýchlejšiu prúdarku, ktorá zhodila pravý terč v čase 17.16s. Druhé miesto už tradične obsadili ženy z Dulova, ktoré skončili strieborné zatiaľ na všetkých ligových kolách tohto ročníka. Tentokrát bol ich výsledný čas 19.56s. Do top trojky v ženskej kategórii sa dostal výnimočne aj neligový tím. Z pohára za tretie miesto sa s časom 20.10s tešili ženy z Poruby. Ligové tretie miesto obsadili po zaváhaní na koši a nesprávne zapojenej béčke k mašine už spomínané ženy zo Zlatník s vysokým časom 30.60s. V priebežnej ligovej tabuľke sa však po tomto kole nič nezmenilo a na jej čele aj naďalej zostávajú ženy zo Zlatník so zhodným počtom bodov so ženami z Dulova.

V TOP trojke u mužov dva tímy z Moravy

Aj napriek tomu, že poradie na stupni víťazov je v mužskej kategórii na každom kole iné, víťaz je už po tretíkrát rovnaký. Aj vo Visolajoch boli najúspešnejší muži z Brumova B, ktorí sú absolútnymi víťazmi posledných dvoch ročníkov SMHL a v tom aktuálnom majú v priebežnej tabuľke náskok 20 bodov. Na 4. kole im víťazstvo zabezpečil výsledný čas 14.35s. Tesne za nimi s časom 14.37s skončili muži z Ďurďového. Tretie miesto obsadili s časom 14.55s muži z Francovej Lhoty, pre ktorých je to v aktuálnom ročníku prvé bedňové umiestnenie. Štvrtí skončili muži zo Zbory s výsledným časom 14.69 a ocenením za najrýchlejší zostrek súťaže 13.49s na ľavej strane. Pekný útok za hlasnej podpory domácich fanúšikov predviedli aj domáce Visolaje, avšak výsledný čas 14.77s stačil len na piate miesto.

Najbližšie kolo bude iné

Počas súťaží zo série kôl Slovensko-moravskej hasičskej ligy nie je zvykom, že sa v ten istý čas a na tom istom mieste konajú dve kolá dvoch rôznych líg. Na najbližšom kole, ktoré sa uskutoční 3. júla, to tak však bude. Hasiči z Brumova, ktorí sú účastníkmi SMHL aj ZLPS (Zlínska liga požárního sportu) sa rozhodli tieto dve ligy spojiť a pripraviť súťaž, aká sa často nevidí. Súťažiaci tak z jednej ligy na druhú nebudú mať ďaleko a na jednom štadióne a dvoch rôznych tratiach si behom krátkeho času budú môcť zasúťažiť v dvoch rôznych ligách. Na svoje si tak určite prídu nielen súťažiaci, ale aj fanúšikovia hasičského športu.

Kompletné výsledky zo 4. kola vo Visolajoch: https://smhl.eu/vysledky/visolaje-2022

Fotografie: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.7640641269340876&type=3

Videá: https://www.youtube.com/watch?v=qB1yvKvdCFg&list=PLl-AfmJpNK173Q0VFsQUuQ8ROqou4P0mr

 

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X