Home / PRÁVE TERAZ / Povodňová situácia v Žilinskom kraji si vyžiadala desiatky zásahov hasičov

Povodňová situácia v Žilinskom kraji si vyžiadala desiatky zásahov hasičov

Výcvik členov dobrovoľných hasičských zborov obcí vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť

V súvislosti s veľkým množstvom spadnutých zrážok zasahujú hasiči najmä v Žilinskom kraji, pričom najkritickejšia situácia je v Demänovskej a Jánskej doline. Počas celého dnešného dňa zasahovali pri odčerpávaní vody zo zatopených pivníc, rodinných domov, ciest, podjazdov, záhrad, pri čistení vpustov do kanalizácie, stavaní hrádzí a pod.
Od dnešného rána bolo k výjazdom takéhoto charakteru povolaných viac ako 150 profesionálnych a dobrovoľných hasičov so 60 kusmi hasičskej techniky. Aj v týchto chvíľach zasahujú hasiči Čadce, Liptovského Mikuláša, Martina, Žiliny, Bytče, Kysuckého Nového Mesta, Ružomberka a dobrovoľní hasiči z DHZO Turzovka, Korňa, Svrčinovec, Trnové, Makov, Klokočov, Bytča, Staškov a mnohých ďalších. Do postihnutých lokalít boli v rámci medzikrajskej pomoci vyslaní príslušníci zo Záchranných brigád HaZZ a členovia DHZ Pole s veľkokapacitnými čerpadlami, prívesnými kalovými čerpadlami, kontajnermi s protipovodňovými bariérami a s plávajúcimi transportérmi. Súčasne sú v Žilinskom kraji navyšované počty zasahujúcich príslušníkov.

Foto: Milan Dermek

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Následkom dopravnej nehody pri Jablonici začal motocykel horieť, zasahujú hasiči

Hasiči zo Senice momentálne zasahujú pri dopravnej nehode motocykla s osobným autom, ktorá sa stala …

X