Pri udalostiach spôsobených vetrom zasahovalo takmer 85 hasičov

Silný nárazový vietor zamestnal hasičov najmä na strednom a východnom Slovensku. Od včerajšieho večera boli k najvyššiemu počtu technických udalostí vyslaní hasiči v Žilinskom kraji. Tí zasahovali v súvislosti s mimoriadne silným nárazovým vetrom celkom 20-krát, a to vo väčsine prípadov kvôli popadaným stromom, ktoré spadli na cestnú komunikáciu, drôty elektrického vedenia a zaparkované vozidlá. V jednom prípade boli hasiči po siedmej hodine večer vyslaní na Čutkovskú ulicu v Ružomberku, kde sa pod náporom vetra zrútil cca. 30 metrový vianočný stromček (bez zranenia). V Žilinskom kraji zasahovalo celkom 37 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru.
V Prešovskom kraji zasahovalo 22 príslušníkov pri 8 udalostiach, v Trenčianskom a Košickom kraji bola pomoc potrebná pri 4 technických udalostiach a celkom zasahovalo 25 hasičov (v Trenčianskom kraji 13, v Košickom kraji 12 hasičov). Vo väčsine prípadov išlo o popadané stromy.

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X